tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 16 października 2012

"Rodzinę mniej znaną pożyczę na chwilę" - Agnieszka Gołas - Ners - recenzja


Książka Agnieszki Gołas-Ners to zbiór wywiadów, przeprowadzonych właśnie przez tą panią. Co ciekawe, nie są to wywiady z samymi znanymi osobami, ale z ich dziećmi…

Rodzinę mniej znaną pożyczę na chwilę...Znajdziemy tu wywiad z Tomaszem Lemem, z Joanną Szczepkowską, z Jerzym Kisielewskim i z jeszcze dziewięcioma innymi postaciami. Opowiedzą nam one o sobie, swoich domach i domach w których się wychowywali. Mogą dostarczyć nam wielu nowych informacji o swoich znanych rodzicach - jacy byli naprawdę, w domu?

Niektórzy opowiedzą nam historie o trudnych do spełnienia wymaganiach i wiecznej nieobecności przynajmniej jednego z rodziców.

W innej historii odnajdziemy „dorosłe” dzieci i niedojrzałych ojca i matkę. Niektórzy musieli zmagać się z alkoholizmem w rodzinie.

Każdemu z nich zarzucano, że własny sukces osiągnęli dzięki znanemu nazwisku.

Sądzę, że książkę na pewno warto przeczytać. Jednak może ona okazać się dla niektórych zbyt poważna, czy też nudna, tym bardziej, że tytuł sugeruje, że mamy do czynienia z powieścią. 

Jestem pewna, że dla współczesnego nastolatka wiele z nazwisk wymienionych w książce nie będzie znanych. Zapewne większość z nas kojarzy Jerzego Stuhra, czy też Stanisława Lema, ale niektóre postaci przywołane w książce mogą być dla nas zagadką... Dzięki tej książce dowiemy się lub przypomnimy sobie mniej znanych dzisiaj twórców. 

Ania, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN,
a my otrzymaliśmy ją do recenzji dzięki uprzejmości Księgarni Matras.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz