tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 października 2012

"Stan zdumienia" - Ann Patchett - recenzja


Stan zdumienia to książka napisana przez Ann Patchett, która na swoim koncie ma takie lektury jak: „Asystentka magika”, czy „State of Wonder”. Została ona laureatką „Orange Prize for Fiction” i „PEN/ Faulkner Award”. Powieść została uznana za jedną z najważniejszych powieści minionego roku według „Publishers Weekly” , „Time” i Amazona.

Stan zdumienia - Ann Patchett

Marina wiodła spokojne życie. Miała świetną prace, mężczyznę, którego kochała. Lecz jedno zdarzenie wszystko zmieniło. Pewnego dnia przyszedł list, że Anders Eckman (jej współpracownik)  nie żyje. Umarł w Brazylii nie dokańczając swojej misji. Główna bohaterka zostanie wręcz zmuszona do kontynuowania zadania przez zmartwioną żonę zmarłego i pracodawcę, który równocześnie jest jej kochankiem. Każdy ma w tym swój cel i interes. 


Marina nie tylko boi się wyjazdu, ale również spotkania z doktor Swenson, która we wszystkich budzi respekt. Z ową panią doktor wiąże się historia, do której Marina nie chce wracać (wydarzyła się ona na studiach kiedy dr Swenson była wykładowcą naszej bohaterki). 

Jaka tajemnica, kryje się za historią sprzed lat ?
Czy Marina podoła misji?
Czy ominie wszystkie przeszkody?
Jakie są prawdziwe okoliczności śmierci Andersa?


Książka jest bardzo wciągająca. Ma niesamowity zwrot akcji, lecz wszystko układa się w doskonałą i logiczną całość. Jest napisana prostym językiem, szybko się ją czyta i jest bardzo wciągająca. 

Jeżeli ciekawią cię losy Mariny, nic prostszego! Przeczytaj „Stan zdumienia” .  

Polecam 
Werwik, 14 lat

Za ciekawą lekturę dziękuję Wydawnictwu Znak.


1 komentarz:

  1. Namówiłam moją bibliotekarkę żeby kupiła tę książkę do biblioteki. Więc niedługo będę się nią delektować :)

    OdpowiedzUsuń