tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 25 października 2012

"Szpital" - Karin Wahlberg - recenzja


„Szpital” to kolejny tom serii doskonałych kryminałów autorstwa Karin Wahlberg. Głównym bohaterem jest jak zwykle komisarz policji Claes Claesson i jego partnerka (zarówno w pracy jak i w życiu), lekarka Veronika Lundborg.
Szpital - Karin Wahlberg

Kiedy Claes i Veronika wracają z wakacji w Grecji, czekają na nich złe wieści. Cecilia, dwudziestoletnia córka Veroniki z poprzedniego małżeństwa została w nocy napadnięta i ciężko zraniona. Sprawca pozostaje nieznany, mimo natychmiastowej interwencji policji. Dziewczyna znajduje się w szpitalu w Lund, wprowadzona przez lekarzy w stan śpiączki.

Podczas gdy Veronika czuwa przy łóżku córki, Claes podejmuje śledztwo w sprawie zaginięcia Jana Bodéna, sąsiada. Bodén pojechał do szpitala w Lund na rutynowe badania… i zaginął bez wieści. Claes próbuje dowiedzieć się jak najwięcej o przeszłości mężczyzny, podejmując współpracę z policją w Lund. Do tego jest popędzany przez rozhisteryzowaną żonę Bodéna…

Miastem wstrząsa następna tragedia – koleżanka Cecili zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. 

Czy te zbrodnie mają ze sobą coś wspólnego? 
Jaką rolę odegra we wszystkim Pierre Elgh (zwany Łosiem), szkolny kolega Bodéna i lekarz w lundzkim szpitalu? 
I kim tak naprawdę jest Karl, najlepszy przyjaciel Cecilii? Przekonaj się!

Osobiście uważam, że pani Wahlberg jest jedną z najlepszych współczesnych autorek kryminałów. Seria w której głównym bohaterem jest Claes sprzedała się na całym świecie w ponad 1,5 miliona egzemplarzy. Autorka ma świetny styl, a wszystkie jej książki wciągają już od pierwszego zdania. Polecam wszystkim miłośnikom ambitnych kryminałów.

- Mimbla, 15 lat

Za kolejny rewelacyjny kryminał dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz