tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 16 października 2012

"Tajemnica miłości" - Martin Widmark, Helena Willis - recenzjaTajemnica miłości - Martin WidmarkSeria książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” przyciąga najmłodszych czytelników z całego świata. Kolorowa i błyszcząca okładka zachęca do otwarcia książki i poznania przygód jej bohaterów – dwójki dzieci mieszkających w małym szwedzkim miasteczku. Założyły one biuro detektywistyczne, i w wolnych chwilach przyjmują każde ciekawe zlecenie.

W Valleby odbywa się festiwal miłości. Wszyscy całują się i przytulają, a za każdy pocałunek zamożny mieszkaniec płaci 5 koron na rzecz biednych dzieci. Przygotowano również konkurs tańca. Wesołą i miłą atmosferę przerywa odkrycie, że pieniądze przeznaczone na cel charytatywny zostały ukradzione.

Czy naszym bohaterom uda się odzyskać pieniądze i dowiedzieć się, kim jest złodziej?

Odpowiedzi na pytania znajdziecie czytając książkę "Tajemnica miłości". Mnie osobiście przypadła ona do gustu. Wzbogacona jest o ilustracje, dzięki którymi przedstawiony mamy zarys sytuacji. Dzięki dużym literom powieść czyta się szybko. Czytelnik ma dobrą zabawę, kiedy przeprowadza własne śledztwo. 

Polecam tę książkę dzieciom, które lubią lekkie i zaskakujące opowiadania.

Kamila, 15 lat


Za możliwość przeczytania książki dziękuje Wydawnictwu Zakamarki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz