tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 19 października 2012

"Tropiciel duchów" - Michelle Paver - recenzja


Tropiciel duchów”, wydany przez W.A.B. jest szóstą i ostatnią książką z sagi „Kroniki pradawnego mroku” autorstwa angielskiej pisarki Michelle Paver . Na półkach księgarni pojawił się w 2010 roku .

Tropiciel Duchów - Michelle PaverJest to powieść fantasty której akcja rozgrywa się za Czasów epoki kamiennej. Opowiada o Podróży trójki przyjaciół do wnętrza Góry Duchów.

Główny Bohater – Torak, syn maga klanu wilka, który liczy już sobie 15 wiosen, musi stawić czoło swojemu przeznaczeniu i zmierzyć się ze swoim ostatecznym i najgroźniejszym wrogiem, przedstawicielką pożeraczy dusz – Eostrą.

Z kolei Wilk – jego wilczy brat żyje jak na razie spokojnie ze swoim stadem i wydaje się, że jego największym zmartwieniem będzie tylko podzielenie czasu między rodziną a wilczym bratem. Jednakże los szykuje dla niego coś innego.

Ich przyjaciółka – Renn ma niedługo zostać szamanką w wiosce. Mimo wszystko wyrusza za Torakiem w nadziei, że odnajdą się jak najszybciej i Eostra ich nie rozdzieli.


Czy wyjdą cało z walki z niezwykle groźnym przeciwnikiem?
Czy dokonają wyboru właściwych decyzji?

Powieść jest bardzo ciekawa. Niektóre rzeczy mogą naprawdę zaskoczyć czytelnika. Nie można się od niej oderwać, niesamowicie wciąga. Momentami potrafi rozśmieszyć i wzruszyć. Zaletą jest też to, że akcja jest pokazana z perspektywy paru osób.

Ja zaczęłam czytać tę serię właśnie od tej książki i po przeczytaniu jej chętnie sięgnę też po wcześniejsze części.

Polecam!
VioletAngel, 14 lat

Za powieść bardzo dziękuję portalowi Zbrodnia w Bibliotece.

1 komentarz:

  1. Ciekawe, jeszcze nigdy nie czytałam ksiązki o tej tematyce :)

    OdpowiedzUsuń