tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 7 listopada 2012

"Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem" - Adelio Pistelli - recenzja


Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem - Adelio Pistelli„Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem” to historia wielkiego siatkarza, a obecnie trenera, opowiedziana przez niego samego, a spisana przez Adelio Pistelliego.

Zanim rozpocznie się historia jego kariery sportowej, Andrea opowiada o sobie, swoim mieście, ojcu i całej rodzinie oraz o Erice, swojej żonie. Wychowanie i wsparcie, które od nich otrzymał, a także jego talent, doprowadziły go do Pallavolo Parma, gdzie zaczęła się jego przygoda z siatkówką na wyższym poziomie.  


Dalej czytamy o przeżyciach, sukcesach i porażkach w innych klubach, i tak aż do zakończenia jego kariery siatkarskiej w Gioia del Colle w 1993 r. Od 1994 roku Andrea Anastasi pracuje jako trener siatkarski. Pierwsza drużyna objęta przez niego to Pallavolo Brescia później od ’95 do ’99 Montichiari, a w końcu reprezentacja narodowa Włoch. Kiedy drużyna przestaje odnosić sukcesy na wcześniejszym poziomie, Andrea zostaje zwolniony z funkcji  i na dwa lata obejmuje klub Piemonte Volley, by potem przejąć reprezentację Hiszpanii.

Z siatkarską drużyną La Roja odnosi niewiarygodny sukces, zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Europy. Zaraz po zakończeniu swojej przygody w Hiszpanii (2007) ponownie objął Włochy i prowadził  do 2010 r. W 2011 rozpoczęło się trenowanie reprezentacji Polski, z którą w dalszym ciągu odnosi sukcesy.


Cała książka jest zbiorem krótkich opowiadań poświęconych każdemu z klubów, z którymi Andrea miał styczność, to historia i własny komentarz Anastasiego, a pozbierane razem  dają ciekawą książkę, z wieloma zdjęciami, od której ciężko się oderwać.

Wystarczy jeden wieczór by poznać w skrócie, historię Andrei Anastasiego – wielkiego siatkarza i wspaniałego trenera.

Polecam ją wszystkim fanom siatkówki, jeżeli ktoś wahał się do tej pory czy warto ją mieć w swojej kolekcji, lub ją przeczytać, to moim zdaniem  zdecydowanie warto.

Ciri, 15 lat

Za możliwość spędzenia czasu z Andreą Anastasim dziękuję Wydawnictwu SQN. 

2 komentarze: