tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 5 listopada 2012

"Być zakochanym" - Wojciech Warecki, Marek Warecki - recenzjaWojciech Warecki i Marek Warecki są doświadczonymi psychologami (Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii). Autorzy książek i artykułów z zakresu szeroko rozumianej psychologii.

Zastawialiście się czym jest prawdziwa miłość? 
Czy kocha się tylko raz? 
Czy miłość trwa wiecznie?
Być zakochanym... - Marek WareckiPo co kochać? 
Dlaczego kochamy? 
Co decyduje o wyborze partnera/partnerki?

Na te wszystkie pytania autorzy starają się odpowiedzieć. Przedstawili oni wszystkie przemyślenia i pytania dotyczące miłości w dialogu pomiędzy Hanią i Tomkiem. Uważam że jest to bardzo dobry sposób. W książce  nie ma nudnych definicji i niezrozumiałych słów,  z którymi czytelnik mógłby mieć problemy. 

Rozmowy pomiędzy Hanią i Tomkiem są przedstawione w taki sposób, że czytając książkę ma się wrażenie, jakby siedziało się koło dwóch osób i słuchało się ich przemyśleń.

Dzięki tej lekturze poznamy różne rodzaje miłości, poszerzymy wiedzę na temat uczucia, które nami kieruje. Dowiemy się dlaczego wybieramy taką "drugą połówkę". W książce zawarte są śmieszne ilustracje narysowane przez  pana Jacka  Frankowskiego. Każdy rozdział poprzedza krótka sentencja, która skłania czytelnika do refleksji .

Podsumowując - bardzo fajna książka, sądzę że przeznaczona dla każdego czytelnika, który chce poszerzyć swoją wiedzę na temat tego cudownego uczucia, jakim jest miłość :D


Serdecznie zapraszam do lektury!
Lily, 17 latZa poradnik dziękuję Wydawnictwu Promic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz