tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 listopada 2012

"Co za tydzień 1" - Rosie Rushton - recenzjaAutorką książki "Co za tydzień 1" jest Rosie Rushton.
Co za tydzień 1 - Rosie Rushton

W książce przedstawiono trzy tygodnie z życia czterech najlepszych przyjaciółek. W każdym tygodniu dzieje się coś innego. Holly, Tensy, Cleo i Jade są zarówno przyjaciółkami jak i głównymi bohaterkami lektury. Wszystkie mają zwariowane i poniekąd dziwne rodziny. Po za tym każda z nich ma mnóstwo swoich spraw, przez które najczęściej pakuje się w kłopoty.

Największym marzeniem Holly jest zdobycie chłopaka. Chcąc przypodobać się swoim kolegom, wciąż potrzebuje nowych ubrań, na które nie ma pieniędzy. Dlatego musi postarać się bardziej i w tajemnicy przed rodzicami organizuje imprezę...

Tensy chce odnaleźć swojego ojca, którego nie zna, co utrudnia jej  fakt, że nawet jej matka  nie wie kim on jest. Los daje jej szansę kiedy znajduje się w telewizji, ale czy uda jej się odnaleźć tatę?

Cleo uważa się za grubą niezdarę i wszystkiego się boi. Będzie musiała zmierzyć się ze swoimi lękami wyjeżdżając na szkolną wycieczkę sportową. Czy pokona swój strach i odnajdzie coś, w czym jest dobra?

Jade od paru miesięcy jest sierotą. Po wypadku samochodowym rodziców mieszka z ciocią, wujkiem i ich dziećmi. Rodzina stara się jej pomóc w trudnych chwilach, ale wszystkim jest ciężko po tak ogromnej stracie. Dlatego wciąż dochodzi między nimi do sporów i kłótni.  Dziewczyna nie może się z tym pogodzić i pragnie jeszcze raz zobaczyć swój stary dom. Kiedy na wycieczce szkolnej pojawia się okazja, niepostrzeżenie wymyka się, by stawić czoła przeszłości.Czy Jade pogodzi się z rodziną i będzie  cieszyć się życiem tak jak dawniej?

Zwariowane przygody i setki nieprzewidzianych sytuacji wciąż spotykają te cztery dziewczyny.
Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich czegoś więcej, to zachęcam do czytania. Książka jest dość gruba, ale szybko się ją czyta. Jest lekka i humorystyczna. Idealna dla każdej miłośniczki zwariowanych przygód.

Carmen, 14 lat

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Jaguar za rewelacyjną pozycję. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz