tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 19 listopada 2012

"Excalibur" - Bernard Cornwell - recenzja


zdjęcie Excalibur
„Excalibur” Bernarda Cornwella to trzeci i ostatni tom opowieści o legendarnym królu Arturze. Narrator i bohater - Derfel Cadarn opisuje ostatnie lata życia Artura. Chce zapamiętać go jako bohatera, wodza, wojownika, ale przede wszystkim przyjaciela. Po zwycięstwach opisanych w poprzednich dwóch tomach, Brytania teoretycznie powinna być najbezpieczniejszą krainą pod Słońcem. Niestety zagrożeniem nadal są Saksonowie. Ostatnia walka i szansa na spełnienie marzenia, jakim była całkowita wolność Brytanii są tematem ostatniego tomu.

W „Excaliburze" jak przystało na finał opowieści jest znacznie więcej scen bitewnych niż w poprzednich częściach. Ja zaliczam to do zalet. Dodatkowo książka nadal jest utrzymana w  charakterystycznym klimacie minionych wieków. Porywająca fabuła, intryga i brak jednoznacznej granicy między dobrem i złem to wystarczające powody do sięgnięcia po tę lekturę.

Ostatnia część cyklu najbardziej przypadła mi do gustu. Z pewnością jest godnym zakończeniem historii i każdy kto przeczytał poprzednie dwa tomy musi się z nią zapoznać.

Daniel, 16 lat

Wydawnictwu Erica dziękuję za opowieść o królu Arturze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz