tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 6 listopada 2012

"Kamyk" - Joanna Jodełka - recenzja


Joanna Jodełka jest młodą pisarką, pochodzącą z Siedlec. Na co dzień zarządza restauracją i hotelem. Na swojej stronie internetowej publikuje wiersze i piosenki. Za swoją debiutancką powieść ,,Polichromia”, otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału 2009 roku. ,,Kamyk” to jej kolejna książka.

Kamyk - Joanna Jodełka Daniel Koch nie podejrzewał, że dzięki opadom deszczu, które miały wtedy miejsce nad Poznaniem, będzie miał okazje odwieźć z firmowego przyjęcia swoją koleżankę z pracy, Ewę Kochanowską. Nie wiedział również, iż te same opady, mniej lub bardziej bezpośrednio, zadecydują że przyszłą noc, spędzi w jej ramionach. Konsekwencje, jakie będzie za sobą niósł ów przypadkowy incydent, przejdą oczekiwania wszystkich, związanych z nim osób.
     
W wyniku zbrodni, mającej miejsce następnego dnia, ginie prezes firmy, a Ewa Kochanowska zostaje ranna. Światkiem była jedynie niewidoma córka Ewy, Kamila zwana Kamykiem. Gdy jej matka będzie leżeć nieprzytomna w szpitalu, dziewczynką zajmie się Daniel Koch. Stres związany ze śledztwem i chorą matką, Kamila będzie wyładowywać w ordynarny i zabawny sposób na swoim nowym opiekunie.

,,Kamyk” to ciekawie i nowatorsko napisany kryminał, łączący ze sobą przypadkowe wydarzenia w logiczną i spójną całość. Na uwagę zasługują w nim świetnie zarysowane sylwetki bohaterów, którzy swoją postawą i zachowaniem pokazują charakterystyczne i często komiczne cechy naszego społeczeństwa. Joanna Jodełka pokazuje również, jak niezwiązane z nami zdarzenie, mające miejsce na drugim końcu miasta, może wpłynąć na nasze życie...
                                                                                                                                            
Polecam,
                                                                                                                                 Karolina, 15 lat

Za super kryminał dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz