tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 6 listopada 2012

"Nic nie trwa wiecznie" - Maureen Lee - recenzja


Ostatnio miałam możliwość przeczytania powieści pt; „Nic nie trwa wiecznie”. Maureen Lee to angielska autorka wielu powieści obyczajowych, głównie dla kobiet. Polscy czytelnicy znają ją głównie z ,,Matki Pearl" i ,,Wrześniowych dziewczynek". 

Nic nie trwa wiecznie - Maureen Lee W swej kolejnej powieści prezentuje los czterech kobiet, które do tej pory wiodły nieskomplikowane, szczęśliwe życie. Jednak jak mówi sam tytuł, nic nie trwa wiecznie… Czasami nieprzewidywalny los zmienia je o sto osiemdziesiąt stopni.

Główną bohaterką jest Brodie, czterdziestotrzyletnia matka dwójki dorosłych dzieci i żona przystojnego nauczyciela. Jest to typowa pani domu, której pracą było zapewnienie swoim bliskim miejsca, gdzie zawsze odnajdą spokój i rodzinne ciepło. Sytuacja niestety zmienia się, kiedy jej córka okazuje się narkomanką i znika. Zrozpaczona, zostaje sama z tym problem, znikąd nie zaznając pocieszenia i pomocy. Przeprowadza się wiec do rodzinnego domu, wynajmując go jeszcze trzem innym kobietom: nastoletniej matce -Rachel, porzuconej i otyłej - Vannesie oraz Dianie, dziewczynie, która całą swoją młodość przeznaczyła na wychowanie swoich młodszych braci. 

Kobieta stara się odnaleźć swoją córkę i pojednać z mężem. Nie jest to jednak prosta sprawa. Z pomocą przychodzi jej matka oraz powoli nawiązująca się przyjaźń między czterema lokatorkami. 

Czy wspólnie rozplątają, zawikłane ścieżki życia? 
Czy uda im zacząć wszystko od nowa? 
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie czytając książkę „Nic nie trwa wiecznie”.
           
Tę pozycję polecam przede wszystkim kobietom na długie jesienne i zimowe wieczory. Z całą pewnością, pełna ciepła opowieść o tym, że w życie nic nie trwa wiecznie rozbawi i zaskoczy wiele z nas. Chociaż, niektórych może zdenerwować i zniechęcić prostota języka i infantylne zachowania bohaterek, to na pewno wciągnie ciekawie skonstruowana fabuła. 

Serdecznie polecam!
Enchanté, 17 lat


Wydawnictwu Świat Książki serdecznie dziękuję za  sympatyczną powieść

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz