tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 30 listopada 2012

"Psia odwaga" - Isabel George - recenzjaCo mnie skłoniło do sięgnięcia po książkę „Psia odwaga. Niezwykłe opowieści o poświęceniu i bohaterstwie czworonogów” Isabel George? Z pewnością nie treść, bo książki jeszcze nie przeczytałam. Zauroczyła mnie okładka, a na niej zdjęcie pięknego owczarka niemieckiego o bystrym i inteligentnym spojrzeniu.
Psia odwaga - Isabel George

Po przeczytaniu książki stwierdzam, że był to na pewno dobry wybór. Utwór składa się pięciu opowiadań poświęconych piątce niezwykłych czworonogów. Autorka przytacza autentyczne historie, w których głównymi bohaterami są: Treo - labrador, Smoky – york, Antis – owczarek niemiecki, Tangye – labrador i Stubby – bulterier oraz ich opiekunowie.

Psy żyły w różnych czasach, miały odmienne charaktery, ale wszystkie, niezależnie od wielkości i warunków w jakich im przyszło przebywać, cechowała lojalność, wierność i miłość w stosunku do ludzi. Wszystkie te zwierzęta stały się sławne, dzięki swoim zasługom, wielokrotnie ratowały życie opiekunom, sprawiały, że nawet wojna nie była taka straszna, bawiły, pocieszały, pomagały.

Isabel George opisała historię psów na tle wydarzeń historycznych, umiejętnie przeplatając wątki, np. wojny na Pacyfiku czy wojny w Afganistanie z przedstawieniem przygód psów.

Serdecznie polecam do przeczytania książkę „Psia odwaga”. To utwór przede wszystkim o przyjaźni w trudnych czasach, wzajemnym zaufaniu i psiej wierności. Będzie doskonałym prezentem, dla wszystkich, którzy kochają psiaki, na zbliżające się mikołajki :)


Tilia, 15 lat


Za sympatyczną lekturę dziękuję Wydawnictwu Hachette.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz