tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 listopada 2012

"Szmaragdowy Atlas. Księgi początku" - John Stephens - recenzja


Kiedy zabierałam się za lekturę, sądziłam, że książka będzie adresowana raczej do młodszych czytelników. Nie wiem, jaki był zamysł autora - Johna Stephensa, ale sądzę, że również starsi czytelnicy powinni zainteresować się tą pozycją.

Szmaragdowy Atlas. Księgi początku - John StephensJest to opowieść o trójce pozornie zwykłych dzieci, których całym życiem były do tej pory zmieniające się wciąż sierocińce i mgliste wspomnienia o rodzicach. Jednak ich zwykłe życie wywraca się do góry nogami, kiedy wraz z kolejną przeprowadzką odkrywają istnienie drugiego świata…

Czy poradzą sobie z niebezpieczeństwami, które stawia im na drodze tajemnicza wiedźma?
Dlaczego w całym miasteczku nie ma ani jednego dziecka?
Czy Kate uda się ochronić rodzeństwo i doprowadzić do spotkania z rodzicami?

Moim zdaniem książka jest po prostu świetna. Autor ukazuje nam trójkę barwnych postaci: opiekuńczą Kate, mola książkowego - Michaela i odważną Emmę, z którymi szybko się zżyłam. Stephens rysuje także przed nami niezwykły świat - doskonałe opisy sprawiają, że czujemy to co bohaterowie, często jest to potrzebne do zrozumienia tej barwnej historii.

Cóż można więcej powiedzieć o tej książce? Myślę, że powinien do niej zajrzeć każdy miłośnik fantastyki, w wieku od 12 do 15 lat:)
 Ania, 15 latZa tę fantastyczną powieść dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las. 


1 komentarz:

  1. Super recenzja <3
    Kocham tę książkę *.*
    I czekam na następne części :)

    OdpowiedzUsuń