tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 listopada 2012

„Zwiadowcy cz. 7 : Okup za Eraka” - John Flanagan – recenzja


John Flanagan to australijski pisarz książek dla młodzieży. Jego najsławniejszym dziełem są „Zwiadowcy”. Napisał już 11 części i ma zamiar pisać jeszcze :)
Okup za Eraka - John Flanagan                
Siódma część „Zwiadowców” opowiada o Willu, Halcie, Gilanie, Cassandrze i Horace’u, którzy jadą, aby zapłacić okup za dawnego przyjaciela – Eraka, który wpadł w pułapkę podczas wyprawy łupieżczej. Okazuje się jednak, że trzeba przemierzyć gorącą pustynię, aby dotrzeć do miejsca jego uwięzienia. Nie zdają sobie sprawy na jakie wielkie niebezpieczeństwo się narażają.
                
Czy wszyscy wyjdą cali z tej morderczej wędrówki?
Czym tym razem odznaczy się Will?

Jest to tak naprawdę książka o przyjaźni, poświęceniu i wierze, że najbliżsi nie opuszczają do samego końca, trwają wiernie przy twym boku. Powieść napisana jest prostym językiem, więc czyta się ją szybko i łatwo. Zawiera wiele śmiesznych sytuacji, choć cały czas, podczas czytania, czujesz dreszczyk emocji.
                
Zawsze kiedy czytam Zwiadowców nie mogę się doczekać aby sprawdzić, z czym tym razem będzie miał do czynienia Will i jego przyjaciele. Podobają mi się sposoby zwiadowców na tropienie, myślenie i celność. Nagłe zwroty akcji i cięty dowcip sprawiają, że od razu chcę sięgać po kolejny tom tej serii.
                
Zwiadowców polecam szczególnie osobom w moim wieku, które są miłośnikami książek przygodowo - fantastycznych.

                               Lampart, 15 lat

Wydawnictwu Jaguar  dziękuję za kolejny rewelacyjny tom serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz