tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 listopada 2012

"Odezwij się z nieba" - Jacky Newcomb, Madeline Richardson - recenzja


Jacky Newcomb oraz Madeline Richardson we wspólnej książce pt. „Odezwij się z nieba” przedstawiają nam postać swojego ojca za życia jak i po śmierci. Siostry upamiętniły w ten sposób  ukochanego tatę, który odszedł już z tego świata.

Odezwij się z nieba - Jacky NewcombRonald Gerald Hill był człowiekiem, który za życia zmagał się z wieloma przeciwnościami losu – wczesną stratą ojca, licznymi i bardzo dotkliwymi chorobami. Jednak pomimo tego był kochającym mężem oraz wspaniałym ojcem. Przed śmiercią obiecał swoim córkom, że pomoże im napisać książę. Po swoim odejściu wielokrotnie się z nimi kontaktował, z tych "spotkań" stworzyły tę  niepowtarzalną historię.

„Odezwij się z nieba” to wspaniała, przejmująca i bardzo wzruszająca historia. Pokazuje niesamowite porozumienie z zaświatami, podkreśla silną więź ojca z córkami, której nawet śmierć nie jest w stanie pokonać. W książce, z jednej strony siostry ukazały  żal po odejściu ukochanej osoby, a z drugiej przekonanie, że jest ona obok nas. Głęboko wierzą, że na zmarłych bliskich można polegać, że zawsze można liczyć na ich pomoc i wsparcie.

Z utworu dowiadujemy się także o zjawiskach paranormalnych. Autorki opisują je w sposób bardzo ciekawy i przystępny.
Pomimo, że książka mówi o bardzo smutnym i przygnębiającym temacie, nie brakuje w niej  także zabawnych wątków, sytuacji oraz żartów zmarłych członków rodziny.

Moim zdaniem książka jest ciekawą i poruszającą lekturą. Została ona napisana  tak, że czytając ją miałam ciarki na plecach. Chciałabym ją polecić wszystkim, którzy stracili bliską osobą i nie mogą pogodzić się z jej odejściem oraz tym lubiącym prawdziwe i poruszające historie.Tilia, 15 lat

Wydawnictwu Hachette  dziękuję za ciekawą pozycję.

1 komentarz:

  1. Lubię tego typu książki. Mają w sobie coś wyjątkowego. Jak tylko będę mieć okazję to przeczytam.

    OdpowiedzUsuń