tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 5 grudnia 2012

"Pretty Little Liars 9: Uwikłane" - Sara Shepard - recenzjaSara Shepard jako nastolatka chciała być gwiazdą oper mydlanych, projektantką klocków Lego lub genetykiem. Została jednak pisarką. Inspiracją bestsellerowych powieści z serii Pretty Little Liars oraz The Lying Game stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych.

Koszmar Hanny, Spencer, Arii i Emily nie skończył się wraz z pożarem. On dopiero się zaczął…


Pretty Little Liars. Uwikłane - Sara ShepardDziewczyny przeżyły cudowne wakacje na Jamajce. Niestety, przez pewne wydarzenia, oddaliły się od siebie. Każda z nich próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Wszystkie chcą zapomnieć o Alison i horrorze ostatnich miesięcy.

Spencer ostro wzięła się za naukę, gdyż chce się dostać na dobry uniwersytet. Wszystko jest w porządku, do czasu, gdy poznaje nowego chłopaka swojej mamy i dwójkę jego dzieci. Wtedy sprawy wymykają się spod kontroli.

Hanna jest zazdrosna o Kate. Ojciec dziewczyny, stara się o fotel senatora i kręci kampanię reklamową. Na planie akcji wyborczej  Hanna poznaje pewnego fotografa. Czy to będzie owocna znajomość, przekonajcie się sami.

Aria cały czas jest z Noelem, obiektem swoich marzeń. Jednak kłopoty w raju zaczynają się wraz z przyjazdem pewnej Finki. Czy Aria straci swego ukochanego?

Emily wciąż myśli o Alison i o tym… jak dostać stypendium pływackie. Wtedy do domu obok niej wprowadza się nowa dziewczyna. Jej pomoc, okaże się dla Emily zbawieniem. Pytanie brzmi, czy ona to doceni.

Uwikłane to już 9 tom bestsellerowej serii Pretty Little Liars. Nie jest to jednak ,,martwe’’ ciągnięcie w nieskończoność. Jest wiele zwrotów akcji, nowych tajemnic i przerażających wiadomości od A. Pod koniec książki autorka, jak zwykle, umieściła tekst zachęcający do przeczytania kolejnego tomu. Ja natomiast zachęcam również, do przeczytania poprzednich części.

Od ponad roku, czytam o kolejnych perypetiach ,,Kłamczuch’’ i nigdy mi się to nie znudziło. Te książki są napisane naprawdę genialnym, prostym językiem, w sposób mega wciągający. Trudno nie polubić tych pozycji. Powieść porusza problemy nastolatków, takie jak pierwsza miłość, rozwody rodziców czy konflikty z rodzeństwem. Przez te czynniki, lektura jest jeszcze bliższa sercu czytelnika. Pretty Little Liars znalazły się w czołówce na liście moich ulubionych książek i mam nadzieję, że i Wy docenicie tę powieść.

Książka jest obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów tajemnic i książek młodzieżowych. Gorąco polecam Pretty Little Liars na grudniowy, chłodny wieczór, gdyż mroczna gra ciągnięta przez A. rozgrzeje was do czerwoności. ;)

                                                                                                                                Nikki, 14 lat


Wydawnictwu Otwarte dziękuję za super powieść.1 komentarz:

  1. fajna recenzja, ale czemu na okładce jest ciastko? Aż się głodna zrobiłam... ;)

    OdpowiedzUsuń