tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 12 grudnia 2012

"Rzymska przepowiednia" - Jon Trace - recenzja


Rzymska przepowiednia - Trace Jon
Valentina ma trudny orzech do zgryzienia. Jako kobieta, wyjątkowo dobra w swoim zawodzie, nie cieszy się popularnością wśród kolegów z żandarmerii. Do tego zostaje oddelegowana do mozolnej sprawy. 

Ma na głowie młodą, chorą kobietę, odciętą rękę w Ustach Prawdy, trupa nad rzeką i dziwny kult Mater. W rozwikłaniu tej zagadki, pomaga jej były ksiądz, Tom. Tropy prowadzą ich po kościołach, aż w końcu sprowadzają w głąb katakumb.  Jest mrocznie i niebezpieczne, ale od rozwikłania tej sprawy zależy honor Valentiny i Toma. Zrobią wszystko, by odzyskać swoje dobre imię.

Po przeczytaniu opisu, miałam déjà vu. Czy nie jest to plagiat Kodu Leonarda da Vinci? Piękna pani kapitan, u boku której były ksiądz. Do tego podejrzana sekta i zmasakrowane zwłoki. Moje obawy się nie sprawdziły. „Rzymska przepowiednia” to zupełnie inna historia. Bardzo wciągająca. Ledwo zaczęłam czytać, a tu już końcowe strony. Akcja cały czas trzyma w napięciu, a częste zwroty akcji, nie dają się choćby na chwilę znudzić. Barwne postacie przypadły mi do gustu.

Szczególnie zapadła mi w pamięć wykreowana przez Trace’a Anna Kasandra Suzie Susanna Fratelli. Nie są to jej kolejne imiona, tylko osobowości. Ta młoda dziewczyna jest chora na rozdwojenie jaźni, choć w jej przypadku mamy kontakt z czterema różnymi postaciami. Trace genialnie pokazuje zmiany jakie w niej zachodzą, kiedy któraś z kobiet przejmuje kontrolę. Bardzo podziwiam autora za przedstawienie tej choroby w sposób klarowny dla czytelnika.

Jedynym minusem jest narracja, która jest prowadzona w czasie teraźniejszym. Nie oddaje to wszelkich emocji, związanych z lekturą. Choć po pewnym czasie można przywyknąć.

Thriller z elementami horroru i sensacji, jest idealną lekturą na zimowe wieczory. Mroczny i tajemniczy, wciąga czytelnika w świat intryg i ukrywanych od wieków sekretów. Bardzo gorąco polecam.

Weronika, 16 lat

Za fascynujący thriller dziękuję Wydawnictwu Hachette.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz