tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 2 stycznia 2013

"Berberyjscy piraci" - William Dietrich - recenzja

William Dietrich to amerykański dziennikarz, historyk i przyrodnik, laureat nagrody Pulitzera i autor cyklu przygodowego o Ethanie Gage’u.


Berberyjscy piraci / Fot. REBISGage, awanturnik i kobieciarz postanowił sobie, że zmieni swoje życie. Ale jak to zrobić, kiedy trzej właśnie poznani uczeni proszą go o zaprowadzenie do domu uciech? Jak to zwykle przy szczęściu Ethana, cała wycieczka kończy się wielkim zamieszaniem, pożarem, aresztowaniem i zaprowadzeniem przed oblicze samego Napoleona, który najwyraźniej ma dla naszego bohatera niecodzienne zadanie. Tym razem chodzi o odnalezienie zwierciadła Archimedesa – legendarnej starożytnej broni, zdolnej podpalać całe floty.
           
Problem w tym, że nie tylko Gage szuka zwierciadła. Podczas swojej podróży i poczynań w Grecji cały czas czuje na karku oddech przeciwników z rytu egipskiego, groźnej sekty. Nie wspominając o dawnej i niebezpiecznej kochance Aurorze, zgrai bezwzględnych piratów i postrachu katakumb Omarze. W międzyczasie Ethan odnajdzie swoją ukochaną Astizę, która ma dla niego pewną niespodziankę, pomoże zwodować prototyp łodzi podwodnej i wpakuje wszystkich w niemałe kłopoty.
           
Lekkość książki "Berberyjscy piraci" wydanej przez Rebis sprawia, że czyta się ją bardzo przyjemnie. Główna postać wzbudza sympatię, drugoplanowe też dotrzymują jej kroku. Akcja toczy się szybko i dynamicznie, jak w dobrym filmie przygodowym. Osadzenie wydarzeń w czasach napoleońskich też jest ciekawym zabiegiem. Moja opinia jest zdecydowanie pozytywna. Może i nie jest to powieść, która zmieni świat, ale przynajmniej zapewnia dobrą rozrywkę.

Dori, 17 lat


Księgarni Matras  dziękuję za miłe chwile z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz