tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 9 stycznia 2013

„Bogowie muszą być szaleni” - Aneta Jadowska - recenzja

Dziś premiera!!!


„Bogowie muszą być szaleni” to drugi tom serii o Dorze Wilk, napisanej przez Anetę Jadowską

Bogowie muszą być szaleni - Aneta JadowskaLekcje biologii- to chyba coś z czym każdy z nas się zmierzył (albo nadal mierzy). Najprawdopodobniej to właśnie tam dowiedzieliśmy się o różnych grupach krwi, wielu jej czynnikach i sposobach dziedziczenia cech. Wydawałoby się, że ludzie są w stanie przewidzieć wszystko. Jednak Teodora nie jest tego przykładem. 

Dora (koniecznie Dora - nigdy, nigdy, ale to przenigdy nie pełna forma imienia - Teodora)  jest wiedźmą mieszkającą w towarzystwie niesamowicie przystojnego diabła Mirona i swojego kochanego anioła stróża Joshui. Już samo takie połączenie jest niezwykłe: anioł i diabeł pod jednym dachem! Jednak to jedno z mniejszych dziwadeł w  życiu Dory, chociaż nie można powiedzieć żeby czasem nie przysparzało problemów.

Uroki, piekło, niebo… sprawy załatwiane w Szatańskim Pierwiosnku… W Toruniu to prawie codzienność.  Dora razem z Mironem i Joshuą prowadzą biuro detektywistyczne, klienci jednak nie zawsze pojawiają się tacy jakich byśmy oczekiwali. Czasem zdarza się że przychodzi ktoś z każdej strony otoczony magią. Nie sprawia to najlepszego wrażenia:)

Mimo że brzmi banalnie muszę użyć tego popularnego sformułowania: ta książka po prostu mnie pochłonęła! Nie mogę inaczej tego wyrazić, bo tak po prostu się stało. Sposób konstruowania wypowiedzi głównej bohaterki powoduje, że już od samego początku zyskuje ona sympatię czytelnika. Częste ironiczne wstawki dodają dynamiki i sprawiają że uśmiech podczas czytania pojawia się bardzo często. 


Podsumowując: „Bogowie muszą być szaleni” Anety Jadowskiej jest niesamowitą książką fantasty z wątkami miłosnymi.  

Polecam. 
Asia, 15 lat

Za wciągającą lekturę dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz