tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 22 stycznia 2013

"Gomer i Zuzanna" - Anna Krzysztofek - recenzjaAnna Krysztofek, to polska pisarka. Zadebiutowała książeczką  „Hagar”, a kolejną jest właśnie „Gomer i Zuzanna” oraz „Ewa i Judyta”.Wszystkie książki opowiadają historię życia kobiet, ich miłości, zdrady, przebaczenia. Gomer i Zuzanna pomimo powierzchownego podobieństwa, obie mają być dobrymi żonami, których obowiązkiem jest opiekowanie się dziećmi oraz dbanie o dom, w rzeczywistości zupełnie się różnią. Gomer jest zmysłowa, zraniona przez jedynego mężczyznę, którego pokochała. W przeciwieństwie do niej Zuzanna jest odpowiedzialna, przezorna.

Książkę czyta się łatwo, przyjemnie. Historie w niej zawarte są inspirowane Starym Testamentem. Jednak autorka stworzyła świat przedstawiony, czerpiąc głównie z własnej wyobraźni. Pomimo tego, że Gomer i Zuzanna żyły kilka tysięcy lat wcześniej - ich postępowanie jest bardzo zbliżone, do tego jak zachowują się współczesne kobiety.

Polecam tę książkę nieco starszym czytelnikom. Uważam, że osoby z podstawówki niekoniecznie muszą zrozumieć intencje bohaterów. Jeśli jednak lubisz powieści, których akcja toczy się w starożytności, ta lektura z pewnością Ci się spodoba.


Polecam!
Amie, 15 lat


Za lekturę dziękuję Wydawnictwu POMOC  Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz