tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 2 stycznia 2013

„Listy starego anioła do młodego” - Janusz Pyda - recenzja


„Listy starego anioła do młodego”  to pozycja dominikanina Janusza Pydy.

Listy starego anioła do młodego - Janusz Pyda

Książka jest zbiorem lisów starszego i doświadczonego anioła Zezuela do swojego młodszego kolegi Kasjela. Kasjel ze względu na swoje małe doświadczenie pełni funkcje anioła stróża, czyli jak nazywa to autor, pracuje w Oddziale Bożej Opatrzności Indywidualnej.

Jednak głównym bohaterem utworu jest podopieczny Kasjela, którego nie poznajemy z imienia. Pomimo to, jest on nam bardzo bliski, gdyż tak jak każdy z nas staje przed trudnymi decyzjami i wyborami. Zezuel radzi swojemu koledze jak postępować w tych sytuacjach i jak ma wspierać swojego podopiecznego. 

W książce zostały poruszone różne problemy, m in. modlitwy czy grzechów głównych, ale również egoizmu, cierpienia, szczęście czy poszukiwania autorytetów.

Forma wypowiedzi jaką przyjął autor sprawia, że nie narzuca nam swoich poglądów, ale pozwala się im przyjrzeć i przemyśleć je. Utwór staje się tym ciekawszy, że twórca wzbogaca go w liczne porównania, metafory oraz odwołania do Pisma Świętego.

Chciałabym bardzo serdecznie polecić tę książkę wszystkim, którzy mają już dość nudnych i monotonnych poradników. To dzieło emanuje poczuciem humoru, chociaż porusza poważne  tematy.


Tilia, 15 latWydawnictwu W drodze serdecznie dziękuję za książkę.

2 komentarze:

  1. Dopiero 2 stycznia, a tu już cztery recenzje :-) To się nazywa przyspieszenie ;-) Ta książka wygląda na ciekawą, myślę, że kiedyś się za nią rozejrzę ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. recenzji sporo, bo młodzi w czasie świąteczno- noworocznym dużo napisali :)

    OdpowiedzUsuń