tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 stycznia 2013

"Lizbona" - Susie Boulton - recenzja

Ostatnio miałam okazje zapoznać się z przewodnikiem turystycznym pt. „Lizbona” autorstwa Susie Boulton. Przewodnik od razu przykuł moja uwagę, gdyż bardzo chciałabym zwiedzić Portugalię i miałam nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o jej stolicy.

Lizbona. Przewodnik - Boulton Susie Na początku książki została opisana historia Lizbony oraz najważniejsze wydarzenia z minionych lat. Przewodnik został podzielony na rozdziały, które kolejno ukazują dzielnice miasta. O każdej z tych dzielnic możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy przez opisy i fotografie zabytków oraz przytaczane historie i postacie dotyczące danego miejsca.

Druga część przewodnika jest przeznaczona dla osób, które planują wyjazd do Lizbony. Lista hoteli, restauracji, kawiarni z pewnością ułatwi podróż i zwiedzanie. Dodatkowo przewodnik zawiera wiele cennych i praktycznych wskazówek m.in. jak zarezerwować bilet do teatru czy też jak zapytać się w języku portugalskim, gdzie jest toaleta.
Mając taką lekturę możemy samodzielnie wybrać się zwiedzać miasto.

„Lizbona” staje się tym ciekawsza, że została wzbogacona w kilkaset fotografii i ilustracji, a także w plany, mapy oraz przekroje i rzuty obiektów. Książka jest bardzo ładnie wydana, na kredowym papierze, zdjęcia i ilustracje są wyraźne i kolorowe. Lektura sprawia, że najbliższe wakacje czytelnik planuje spędzić w Lizbonie.

Chciałabym bardzo serdecznie polecić ten przewodnik wszystkim, którzy planują wyjazd do Lizbony oraz niezdecydowanym, gdzie pojechać w wolnym czasie. Można się z niego dowiedzieć wielu ciekawych i przydatnych informacji oraz poznać historię i kulturę miasta.

Tilia, 15 lat


Wydawnictwu Hachette bardzo dziękuję za ciekawy przewodnik. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz