tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 stycznia 2013

"Muzeum i szafir" - Henry Chancellor - recenzjaMuzeum i szafir - Henry ChancellorHenry Chancellor urodził się w Londynie. Zasłynął jako autor książek dla dorosłych. Odniósł sukces jako dokumentalista, jednak postanowił tworzyć dzieła również dla młodszych czytelników.

,,Muzeum i szafir'' to powieść przygodowa z serii Niezwykłe przygody Tomka Scatterhorna. Ojciec Tomka znika bez śladu w czasie poszukiwań egzotycznych żuków. Chłopiec zmuszony jest spędzić święta Bożego Narodzenia u cioci i wujka, którzy prowadzą muzeum. Miejsce przepełnione jest bardzo starymi eksponatami, w których Tomek odkrywa niesamowitą moc. Bohater dzięki znaleziskom potrafi przenosić się w czasie i przestrzeni. 

Czy podróż w jaką wyruszy młody Scatterhorn okaże się niebezpieczną? 
Jakie przeciwności staną na drodze do odkrycia prawdy? 
Jaką tajemnice kryje w sobie muzeum?

Książkę pana Chancellora uważam za jedną z najlepszych jakie czytałam. Przy niej nuda odchodzi w ciemny kąt:). Gdy się czyta, to wciąż ma się ochotę na więcej, a po ostatniej stronie odczuwa się żal, że to już koniec. Sposób w jaki została napisana powieść sprawia, że czytelnik ,,znajduje się w książce'' i wspólnie z Tomkiem odbywa podróże w czasie. 

Polecam tę książkę zarówno młodzieży jak i dorosłym. Na pewno sięgnę po kolejne części. 

                                                                                                                                     Magnolia, 14 lat

Wydawnictwu Jaguar dziękuję za przygody przeżyte razem z Tomkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz