tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 3 stycznia 2013

"Moi kumple milionerzy" - Cathy Hopkins - recenzjaCathy Hopkins – brytyjska pisarka specjalizująca się w powieściach dla młodzieży. Napisała m.in. cykl książek zatytułowanych „Kumpelki, randki i …".

Moi kumple milionerzyW książce autorka opisuje życie czternastoletniej Jess, która po śmierci matki, razem ze swoim bratem i kotem Dave’em zamieszkała u babci. Jednak gdy jej tata dostał nową pracę w luksusowym apartamentowcu całe jej życie uległo zmianie. Bohaterka przeprowadza się. Na początku Jess zdaje się, że życie tu będzie bardzo luksusowe i ekstrawaganckie - może pływać w wielkim basenie, chodzić do spa. Ale sprawy mają się całkiem inaczej. Gdy wprowadzą się tu celebryci nie będzie mogła już korzystać z tych udogodnień. Poza tym cały czas zmaga się z tęsknotą za mamą i wyrzutami sumienia związanymi z jej pogrzebem.

Pozna też Alishe, córkę milionerów zamieszkujących jeden z kosztownych apartamentów w tym kompleksie, która będzie dla niej bardzo złośliwa, mimo, że ma wszystko czego zapragnie - przynajmniej tak zdaje się Jess. 

Gdy okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka, Pia, wprowadza się do tego apartamentowca, główna bohaterka nabiera chęci do życia,  lepiej poznaje Alishę i organizuje imprezę urodzinową, na której spełni się jej marzenie. 

Jakie? Przeczytajcie sami! 

Ta książka jest tego naprawdę warta. 

Hopkins przedstawia życie nastolatków i ich nastoletnie problemy - problem dorastania i dojrzewania, relacje między przyjaciółmi, pierwsze miłości, sercowe kłopoty. Bohaterowie są postaciami "z krwi i kości" - wiodą zwykłe życie w niezwykłej scenerii. Ponadto książka pisana jest fajnym, lekkim i zabawnym językiem, trafiającym do odbiorcy. To tylko zachęca do sięgnięcia po tę opowieść. 

Polecam
                                                                                                                                             Cela, 13 latWydawnictwu Media Rodzina dziękuję za tę lekturę.

1 komentarz:

  1. Bardzo fajna recenzja pomaga w napisaniu recenzji . :)

    OdpowiedzUsuń