tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 3 stycznia 2013

"Historia prawdziwa kapitana Haka" - Pierdomenico Baccalario - recenzja


Pierdomenico Baccalario urodził się w Acqui Terme, malowniczym miasteczku w Piemoncie. Dorastał w starym domu, gdzie teraz mieści się siedziba dobrze prosperującego przedsiębiorstwa produkcji wina. W wieku 22 lat otrzymał nagrodę Premio Batello a Vapore za powieśc La Strada del Guerriero. Jest autorem serii: Ulysses Moore, Agencja duchów, Century i wielu innych pojedynczych książek np. Kod Królów. Jego powieści zostały przetłumaczone na 20 języków.

Historia prawdziwa kapitana Haka - Pierdomenico Baccalario28 kwietnia 1829 roku w Windsorze rodzi się nieślubny syn króla Anglii, Jerzego IV. Jednak przez spisek zawiązany przez przeciwników władcy, doktor przyjmujący poród ma powiedzieć królowi, że dziecko i matka umarli. Lekarzowi nie podoba się to, więc wraz z dyrektorem szkoły w Eton, postanawiają ukryć niemowlę i jego rodzicielkę na statku płynącym do jednej z kolonii angielskich, Triwandrum, w Indiach.

Lata mijają, a chłopiec o imieniu James Fry coraz bardziej chce opuścić dom, i wyruszyć w morze, w którym jest zakochany. Jednak jego matka nie pozwala mu na tę podróż. James, w wieku 13 lat, sprzeciwia się mamie i ucieka z domu na statek. Na pokładzie poznaje ludzi, którzy staną się jego najlepszymi przyjaciółmi i z którymi będzie przeżywał niesamowite przygody.

    Czy James wróci jednak do domu?
    Czy pozna tajemnicę słonia z dzwoneczkiem u nogi?
    Czy dowie się, że jest następcą tronu Anglii?
    
Na te pytania, znajdziecie odpowiedzi czytając tę piękną i wzruszającą powieść. Książka jest napisana w taki sposób, że poczujecie się jakbyście uczestniczyli w przygodach Jamesa Fry, stojąc tuż obok niego. Lekki styl lektury spodoba się na pewno każdemu czytelnikowi gustującemu w książkach przygodowych.
    
Rzeczą która naprawdę urzekła mnie w tej książce, to poruszające momenty walki o przetrwanie na morzu. Są one opisane niesamowicie, więc … po prostu trzeba to przeczytać.

Czytałam już wiele książek, tego autora, lecz spokojnie, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że ta jest najlepsza z dotychczasowego dorobku pisarza.

Rzeczą, która również dodaje blasku tej książce to … okładka. Pod ,,okładką wierzchnią’’ czyli obwolutą jest granatowa oprawa z tłoczonymi, złotymi literami na grzbiecie. Jeśli, więc poszukujecie prezentu, to ta powieść będzie jak najbardziej trafiona.
    
Ruszajcie do bibliotek i księgarń, gdyż naprawdę warto poznać PRAWDZIWĄ HISTORIĘ KAPITANA HAKA!
            
                                                                                                                                Nikki, 14 lat

Firmie Księgarskiej Olesiejuk dziękuję za rewelacyjną pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz