tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 4 lutego 2013

"Czarodziejski pałac" - Rosie Banks - recenzja


Rosie Banks
jest autorką serii sześciu książeczek dla dzieci, a pierwsza z nich nosi tytuł „Czarodziejski Pałac”.

Każda część „Magicznego Królestwa” posiada kolorową i błyszczącą okładkę przedstawiającą główne bohaterki – Zuzę, Elę i Jaśminę. 

Pierwsza część utrzymana jest w tonacji różowej i już samym wyglądem zachęca do zapoznania się z przygodami dziewczynek. 
Każda z bohaterek ma inny charakter, a jednak świetnie dogadują się ze sobą, wspierają się, a przede wszystkim przyjaźnią. 


Pewnego dnia dziewczynki znalazły starą drewnianą kasetkę, pięknie rzeźbioną, ozdobioną lusterkiem i błyszczącymi kamieniami. I właśnie od tego momentu życie Zuzy, Jaśminy i Eli bardzo się zmienia. Pudełko okazało się darem od Króla Wesołka, który panuje w Magicznym Świecie. Dziewczynki poznają dobrego króla i wróżkę Bellę i zostają zaproszone do zupełnie nieznanego im świata baśni, jednorożców i syren, po to, by rozwiązać problem z którym mieszkańcy Magicznego Królestwa nie mogą sobie poradzić.

Czy dziewczynki pomogą Królowi Wesołkowi w walce ze złą Siostrą?
Jak zakończy się przygoda małych przyjaciółek?

Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania zachęcam do przeczytania książki. Myślę, że czarodziejski świat ukazany w książce szczególnie zainteresuje dziewczynki, może trochę mniej chłopców.

Tilia, 15 lat


Za sympatyczną serię dziękuję Wydawnictwu Hachette.
1 komentarz:

  1. Myślę, że po książkę raczej sięgną młodsze czytelniczki :D

    OdpowiedzUsuń