tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 22 lutego 2013

"Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie" - Szymon Hołownia - recenzja


Przyznam, że z twórczością literacką pana Hołowni, dziennikarza i publicysty, znanego przede wszystkim z prowadzenia programu rozrywkowego Mam Talent!, miałam okazję już się spotkać i miło ją wspominam (mówię tutaj o książkach Ludzie na walizkach i Ludzie na walizkach. Zupełnie nowe historie – zbiorach wywiadów z niesamowitymi ludźmi), dlatego z chęcią zabrałam się za zrecenzowanie jego najnowszej publikacji, którą i tak planowałam przeczytać.

Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie - Szymon Hołownia
Przede wszystkim jest to książka opowiadająca o różnych wyznawcach chrześcijaństwa na świecie. Szybko okazuje się, że nie są oni zwykłymi ludźmi. Nawrócona z islamu studentka, ksiądz-żołnierz, była siatkarka, która osiedliła się na końcu świata. Historia życia każdego z nich wciąga i pokazuje, że naprawdę niewiele trzeba, by zmienić życie swoje i innych.


Barwne postacie wzbudzają sympatię, ich losy zadziwiają. Trudno uwierzyć, że tak wiele może się mieścić w człowieku. Tak wiele pogody ducha, radości życia i siły przezwyciężania trudności na drodze.

Lektura może przerażać niektórych ilością stron, ale czyta się ją równie dobrze jak książkę podróżniczą, zwłaszcza, że zawiera liczne zdjęcia. 

Szymon Hołownia
pisze lekko i zabawnie, przedstawiając ciekawe tematy. Ukazuje też chrześcijaństwo w nowym świetle. Jeśli ktoś myśli, że ta religia jest nudna, powinien sięgnąć po tę książkę. A nawet jeśli nie jest fanem książek o tematyce religijnej, warto rozszerzyć swoje horyzonty. Osobiście jestem pod bardzo dobrym wrażeniem i zamierzam poszukać innych prac tego autora.


Dori, 17 lat


Za ciekawą pozycję dziękuję Wydawnictwu Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz