tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 22 lutego 2013

"Po drugie dla kasy" - Janet Evanovich - recenzjaJanet Evanovich, amerykańska pisarka, autorka m.in. popularnej serii przygód łowczyni nagród – Stephanie Plum. Jedna z jej powieści „Po drugie dla kasy” trafiła niedawno w moje ręce. Muszę przyznać, że się na niej nie zawiodłam.

Po drugie dla kasy - Janet Evanovich
Kenny Mancus, prostak z Grajdoła, okazuje się być zamieszany w coś więcej niż tylko kradzież samochodu kuzyna i postrzelenie swojego najlepszego kumpla. Stale obserwuje go Stephanie, główna bohaterka powieści i niezbyt udana łowczyni nagród. W śledztwie pomaga jej kolega z pracy – Komandos. Joe Morelli, znajomy policjant również prowadzi sprawę związaną z Mancusem, w dodatku próbuje wyciągnąć od łowczyni wszystkie informacje. 
Spiro Stiva – pasierb właściciela jednego z wielu zakładów pogrzebowych w Grajdole- to na jego prośbę, Stephanie szuka 24 zaginionych trumien, które Spiro kupił po okazyjnej cenie. Sytuacja zaczyna się komplikować kiedy okazuje się, że to nie Stephanie śledzi, ale jest śledzona. W dodatku zaczyna otrzymywać dziwne „przesyłki”...Dopełnienie tego wszystkiego stanowi obecność nieustraszonej Babci Mazurowej, która szuka rozrywki, zaglądając do trumien i strzelając do przestępców. W dodatku uwielbia jeździć po domach pogrzebowych i wtykać nos w nie swoje sprawy.

„Po prostu dla kasy” to genialna książka, od której ciężko jest się oderwać. W dodatku fabuła toczy się tak zaskakująco, że trudno jest cokolwiek przewidzieć, ale oczywiście zawsze można pobawić się w detektywa. Autorka postarała się, żeby czytelnik nie musiał nad niczym zbyt długo myśleć. Książka jest napisana, prostym, zrozumiałym językiem w stylu (bardzo) potocznym. Tym, którzy przepadają za kryminałami, ale także lubią się pośmiać serdecznie polecam to dzieło!

WeruSSia, 15 lat


Fabryce Słów dziękuję za chwile wytchnienia z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz