tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 12 lutego 2013

"Misja Feniks" - Ewa Karwan - Jastrzębska - recenzja


Ewa Karwan- Jastrzębska jest znana głównie z baśni o misiu Fantazym. Napisała kilkanaście powieści dla młodzieży. Prowadziła tez radiowe audycje literackie, za które została doceniona nagrodą mistrza mikrofonu. Jest również scenarzystką.

Wyjątkowi. Misja feniks - Ewa Karwan-Jastrzębska
Misja Feniks to pierwsza część serii książek o dwóch piętnastoletnich bliźniakach - Julce i Julku. Rodzeństwu Wyjątkowych, przytrafiają się różne problemy, które zawsze są do rozwiązania. A to wszystko zaczyna się od spotkania z tajemniczym antykwariuszem – Aureliuszem. 

Aureliusz okazuje się bardzo miłym znajomym, a z biegiem czasu przyjacielem. Dzieci przychodzą po południu do antykwariatu i godzinami rozmawiają o historii. Antykwariusz po kilku dniach niespodziewanie znika, a opiekę nad antykwariatem powierza naszym bohaterom. Szczęśliwe rodzeństwo podczas pilnowania antykwariatu zauważa piękny obraz, przedstawiający Florencję, który przenosi ich do szesnastowiecznego miasta. Pojawiają się w czasie trwania wielkiej afery dotyczącej obrazu „Pracownia Alchemika”. A stawka jest bardzo wysoka, chodzi o eliksir nieśmiertelności, na którym zależy każdemu...

Co się wtedy stanie?
Czy rodzeństwo odnajdzie przepis na eliksir?
Czy ktoś im pomoże?
Jaką zagadkę kryję obraz?
Czy uda im się wrócić do Warszawy?

Na te i inne pytania, znajdziecie odpowiedź w książce pt. „Misja Feniks”. Książka jest bardzo ciekawa, napisana miłym oraz przyjaznym językiem dla czytelnika. Spodoba się uczniom szkół podstawowych bardziej niż gimnazjalnych, gdyż język jakim posługiwali się bohaterowie, ich zachowanie przedstawiało zachowanie uczniów "podstawówki", a nie osób kończących gimnazjum. 

Życzę miłego czytania
Klaudii, 14 lat


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz