tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 lutego 2013

"Nieuchwytny cel" - Howard Gordon - recenzja


NIEUCHWYTNY CELHoward Gordon to amerykański producent telewizyjny i scenarzysta, zdobywca nagród Emmy i Złotego Globu. Jednym ze słynniejszych i wielokrotnie nagradzanych seriali, w których produkcji uczestniczył było „Archiwum X”, przez 8 lat był również producentem wykonawczym serialu „24 godziny”. Powieść „Nieuchwytny cel”, jest kontynuacją pierwszej powieści Gordona pt. „Obelisk” z 2011 roku.

Zmuszony do odejścia z Departamentu Stanu, Gideon Davis, wiedzie spokojne życie jako wykładowca uniwersytecki, a za kilka tygodni  ma poślubić swoją ukochaną - Kate. Pozorny spokój i harmonia zostają zakłócone przez niespodziewane spotkanie, Davis natrafia na człowieka, który utrzymuje, że ma niepodważalne dowody na to, iż na terytorium Stanów Zjednoczonych szykowany jest atak terrorystyczny na Rząd i Parlament. Mimo absurdalności tej informacji, Davis nie lekceważy swojego rozmówcy – decyduje się na kolejne spotkanie, które nie dochodzi do skutku, gdyż informator ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. 

Te wydarzenia utwierdzają Gideona w przekonaniu, że ryzyko zamachu istnieje naprawdę, wraz ze swoją przyjaciółką, agentką FBI i bratem – Tillmanem, wszczynają dochodzenie. FBI lekceważy ich doniesienia, więc we trójkę stanąć muszą do walki z upływającym czasem i idealnie dopracowanym spiskiem. Powoli kroczą śladami zamachowców, często ryzykując dobre imię i życie. Gdy są już bardzo blisko rozwiązania i poznają dokładny cel ataku, okazuje się, że wśród wielu niewinnych ofiar zamachu, znaleźć się może również narzeczona Davisa.

Czy uda im się zniweczyć plany zniszczenia rządu ? 
Czy Davis uratuje ukochaną?


Powieść Howarda Gordona wciąga już od pierwszych stron i to tak, że wprost nie sposób się od niej oderwać. Niezwykle barwne i czytelne opisy niespodziewanych zwrotów akcji sprawiają, że jest to pozycja dla osób żądnych mocnych wrażeń, i emocji rodem z hollywoodzkich filmów sensacyjnych.  
Przyznam, że jest to jedna z lepszych powieści sensacyjnych jakie do tej pory czytałam. 
Z niecierpliwością czekam na kolejne powieści tego autora. 


Polecam, 
Julia, 16 lat

Wydawnictwu Hachette dziękuję za rewelacyjną książkę.

1 komentarz:

  1. nie czytam tego typu książek, ale może kiedyś sięgnę:D

    OdpowiedzUsuń