tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 26 lutego 2013

"Ogon Kici" - Ewa Nowak - recenzjaOgon Kici - Ewa NowakKicia jest harcerką, i już od dawna jeździ na letnie obozy. Teraz jako maturzystka, zajmuje się przygotowaniem wyjazdu i wszelkich atrakcji. Jest w tym świetna, i wszystko idzie w dobrą stronę, jednak nagle w jej życiu pojawia się Dawid, kolega jej taty, który zajmuje się organizacją obozów survivalowych. 

Fascynacja, którą wzbudza w Kici dużo starszy mężczyzna, powoduje, że dziewczyna zmienia plany na wakacje, i jako animatorka jedzie pomóc Dawidowi. Poznaje tam nowych znajomych, z którymi nawiązuje odmienne relacje, ale jej serce nie pozwala zapomnieć o żonatym przyjacielu swojego ojca, dla którego, głównie, zdecydowała się zmienić plany.

Nie ma takiej możliwości, by miłość do starszego, żonatego mężczyzny, była dobrą alternatywą na wakacje. Sumienie nie daje Kici spokoju, ponieważ z doświadczenia swojej mamy wie, że odbicie żonatego faceta, nie jest niemożliwe, ale sama nie jest do końca pewna czy chce iść tą samą ścieżką. 

„Ogon Kici” to książka Ewy Nowak, która opowiada historię dziewczyny, którą niektórzy znają z książki „Drugi” tej autorki. Tym razem jednak, to historia Kici gra główną rolę w tej opowieści, i to z jej problemami przyjdzie nam się zmagać. 

Jak większość pozycji autorki, książka wprawia w refleksyjny nastrój, i nie daje o sobie zapomnieć. Kiedy tylko zacznie się ją czytać, a historia się skończy, wraca się pamięcią do poszczególnych fragmentów. 

„Ogon Kici” to świetna, i smutna powieść, poruszająca wiele istotnych problemów. 
Czy warto kochać za wszelką cenę? 
Czy każda miłość jest szczera? 
Co jest ważniejsze, przyjaźń i rodzina, czy wątpliwe uczucie?  

Polecam ją wszystkim którzy znają, lub chcą poznać odpowiedzi na te pytania, a także entuzjastom książek pani Ewy Nowak.Ciri, 15 lat

Za kolejną pozycję  Ewy Nowak dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz