tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 26 lutego 2013

"Pomiędzy światami" - Jessica Warman - recenzja


Jessica Warman jest amerykańską pisarką. Napisała już trzy znakomite powieści dla młodzieży.

Pomiędzy światami - Jessica Warman„Pomiędzy światami” to książka opowiadająca o nastoletniej dziewczynie, która umarła w dniu swoich osiemnastych urodzin i znalazła się pomiędzy światami. Od razu spotyka chłopca ze swojej szkoły, który został potrącony rok temu przez samochód i zmarł na miejscu. 

Liz jest popularną, piękną i szczupłą dziewczyną, która za życia uwielbiała biegać. W wieku dziewięciu lat zmarła jej matka z powodu przegłodzenia się. Jej ojciec ożenił się ponownie, a Liz zyskała o rok młodszą siostrę. W miejscu, gdzie dziewczyna znalazła się po swojej śmierci nie może sobie przypomnieć jak to się stało, że umarła. Co jakiś czas ma wspomnienia pewnych faktów ze swojego życia, które mają jej pomóc w odpowiedzi na to pytanie.

Kto zabił Liz i dlaczego?
Czemu dziewczyna tak bardzo się odchudzała?
Jak ma się dostać do nieba?

Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w tej ciekawej książce. Powieść mówi tak naprawdę o miłości, przyjaźni, która może być zdradliwa oraz o chorobie, która jest chorobą umysłu.

Podobał mi się w tej książce przepis na popularność oraz co należy robić, aby zawsze wyglądać idealnie. Całość szybko i bardzo przyjemnie się czyta. Wartka akcja i ciekawe zagadki, w które zaplątuje się główna bohaterka trzymają czytelnika w napięciu.

„Pomiędzy światami” polecam szczególnie nastolatkom, ponieważ myślę, że jest to książka napisana właśnie z myślą o nas. Każda, która lubi czytać wzruszające historie z kilkoma morderstwami w tle, powinna wziąć się za przeczytanie tej powieści.

                Polecam.
                Lampart, 16 lat

Wydawnictwu Prószyński i S- ka dziękuję serdecznie za powieść.

2 komentarze:

  1. Książka musi być wciągająca. Już sama okładka zaciekawia :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawda, bardzo bardzo polecam <3 Zapraszam na recenzję tej książki do mnie-> http://czytam-pisze-recenzuje-polecam.blogspot.com/2015/11/13-pomiedzy-swiatami-j-warman.html :)

    OdpowiedzUsuń