tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 26 lutego 2013

"Błyszcząca plaża" - Rosie Banks - recenzja


Seria „Magiczne Królestwo” to kolejna propozycja wydawnictwa Hachette dla najmłodszych dziewczynek:). Autorka, Rosie Banks, w kolejnej części pt. „Błyszcząca Plaża” pokazuje nam świat wróżek, chochlików i magii od zupełnie innej strony…

…nadchodzi bowiem noc świętojańska- najbardziej magiczna i najważniejsza noc w całym roku.

Błyszcząca Plaża - Rosie BanksZgodnie z odwieczną tradycją wszystkie czarodziejki zbierają się wówczas na Błyszczącej Plaży, której niezwykły piasek ma dodać im mocy. Taka możliwość pojawia się tylko raz w roku, w związku z czym, wróżka, której magiczne siły dobiegają końca, a która nie uzupełni zapasów mocy, pozostanie „niemagiczną” przez kolejne  dwanaście miesięcy. W takiej sytuacji znajduje się właśnie Trimabella - młoda wróżka, dla której ceremonia na plaży będzie pierwszą w życiu.

Pojawia się jednak problem… Mściwa Królowa, siostra króla Wesołka ma inne plany względem czarodziejskiego piasku. Dochodzi do… porwania! Niedługo przed rozpoczęciem ceremonii cały piasek w tajemniczy sposób znika. Na pomoc muszą zostać wezwane Ela, Jaśmina i Zuza- tylko te trzy dziewczynki, mimo że przybyły ze świata ludzi, potrafią przełamać kolejny piorun pozostawiony przez Jej Złośliwość.

Czy i tym razem im się uda?
Czy rozwiążą kolejną zagadkę?
Czy magia Królestwa zostanie ocalona?

Książeczkę czyta się dobrze, głównie ze względu na brak długich, męczących opisów i urocze rysunki znajdujące się na prawie każdej stronie. Niezwykle pomogą one małym czytelniczkom w wyobrażeniu sobie niezwykłości Magicznego Królestwa. Warto poświęcić chwilę na lekturę z młodszym rodzeństwem.

Ania, 15 lat

Za uroczą pozycję dziękuję Wydawnictwu Hachette.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz