tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 14 lutego 2013

„Przyroda to przygoda” - Joachim Hecker - recenzjaMoją dzisiejszą propozycją jest książka Joachima Heckera, pt. „Przyroda to przygoda”. Utwór został wydany przez wydawnictwo Jedność w 2013 r.

Przyroda to przygodaDlaczego samolot lata? Czy jajko potrafi pływać? Czy zegarek może być kompasem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej oto lekturze.

Książka składa się z prostych eksperymentów, które z łatwością można przeprowadzić w domu. Do każdego doświadczenia przypisany jest dokładny opis oraz ilustracje obrazujące jak należy postępować, aby zrobić to w sposób bezpieczny i poprawny. Po wykonanym zadaniu autor odpowiada nam na pytanie „Dlaczego tak się dzieje?” a następnie pokazuje, gdzie na co dzień spotykamy się z tym zjawiskiem.

Książka napisana jest w sposób prosty i przejrzysty. Kolorowe zdjęcia, ciekawe ilustracje oraz czytelne przedstawienie każdego doświadczenia sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością. Dodatkowym plusem jest fakt, iż autor „Przyroda to przygoda” posługuje się przystępnym językiem, dzięki temu wiedzę zawartą w doświadczeniach można przyswoić dużo szybciej.

Joachim Hecker adresuje swoją książkę do dzieci, chciał pokazać najmłodszym, że nauki przyrodnicze nie muszą być nudne, ale mogą być bardzo ekscytujące. Ja za to chciałabym polecić tę książkę wszystkim. Można się z niej dowiedzieć naprawdę wiele na temat otaczającego nas świata i zachodzących w nim zjawisk.  


Tilia, 15 lat

Za pouczającą książkę dziękuję Wydawnictwu Jedność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz