tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 lutego 2013

"Zgubne dziedzictwo" - Jacek Krakowski - recenzja

„Zgubne dziedzictwo” Jacka Krakowskiego to kryminał należący do serii „Super kryminał”.

Zgubne dziedzictwo - Jacek KrakowskiAkacja utworu rozgrywa się w Kostrzynie nad Odrą, mieście położonym w zachodniej części Polski. W związku ze śmiercią bogatej krewnej, Zenobii Kruszyńskiej, na pogrzebie zebrała się jej rodzina. Są to nie tylko najbliżsi krewni, ale pojawiła się też Laura Sawicka, daleka powinowata, z zawodu policjantka. Autor przedstawia nam rodzinę zmarłej z różnych gałęzi rodu, przebywa tam brat Zenobii – Franciszek, razem z synem i wnukiem oraz rodzina jej zmarłego w Brazylii męża.

Nie jest to jednak zwyczajny pogrzeb. Ciało seniorki rodu zostało skremowane w Chinach – gdzie przebywała na kuracji dla poratowania zdrowia – i złożone na cmentarzu w Kostrzynie. Po południu zostaje odczytany testament Zenobii Kruszyńskiej, gdzie w swojej ostatnie woli cały wielomilionowy majątek przekazuje młodemu krewniakowi Krystianowi. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nagle w drzwiach nie pojawiła się we własnej osobie… Zenobia Kruszyńska! Zaskoczenie zebranych osób było ogromne. 

Kogo zatem złożono do grobu parę godzin wcześniej? 
Co się dzieje? 
Czy policjantce Laurze Sawickiej uda się rozwiązać nietypową zagadkę? 

Kryminał Jacka Krakowskiego jest misternie skonstruowaną intrygą rodzinną, gdzie  nieuprawnione do spadku osoby, chcą zdobyć ogromną fortunę Kruszyńskiej. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko, jest dużo dialogów. Wiele postaci przewija się przez strony utworu i na początku trudno się zorientować kto z kim jest spokrewniony i jakie relacje łączą poszczególne osoby. Narratorem utworu jest Laura, która czynnie uczestniczy w wydarzeniach zawartych w kryminale.

Serdecznie polecam książkę „Zgubne dziedzictwo”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Pi, tym czytelnikom, którzy lubią odczuwać dreszczyk emocji związany ze stopniowym odkrywaniem faktów, mających na celu ukazanie całej prawdy.


Tilia, 15 lat

Za fajny kryminał dziękuję Portalowi Zbrodnia w Bibliotece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz