tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 19 marca 2013

„Cztery prawdy i kłamstwo" - Lauren Barnholdt - recenzja


Cztery prawdy i kłamstwo - Lauren Barnholdt
"Cztery prawdy i kłamstwo" Lauren Bernholdt to książka dla młodzieży o młodzieży. Opowiada ona o perypetiach trzynastoletniej Scarlett, która w wyniku skandalu związanego z jej ojcem, musiała przenieść się do innej szkoły. Dziewczyna ląduje w prywatnej, prestiżowej Akademii dla Dziewcząt Brookline, gdzie ma się uczyć, a także mieszkać. 

Pokój ma dzielić z Crissą, która nie jest zbyt przyjaźnie nastawiona, wydaje się samolubna. Główna bohaterka postanawia odgrywać intelektualistkę, aby dopasować się do reszty uczennic. Do tego musi przyłożyć się do nauki, bo jeśli jej średnia spadnie poniżej 4.0, to zostanie wydalona z Akademii. 

Zaaklimatyzowanie się w szkole okazuję się cięższe, niż się Scarlett wydawało. Współlokatorka jest nieznośna, nikt nie chce się z nią zaprzyjaźnić, jest bardzo dużo nauki. Oblewa pierwszy sprawdzian z matematyki, jej ojciec pisze do niej maile, choć ona nie chce w ogóle z nim rozmawiać, a do tego musi chodzić na koszykówkę, ponieważ nie było miejsc na innych zajęciach fakultatywnych. 

Na szczęście Scarlett znajduję sobie przyjaciółkę - nieśmiałą i skromną Amber, która tak jak ona wprost uwielbia romanse. Na zajęciach mają za zadanie korespondować z nieznanym z imienia chłopakiem z sąsiedniej szkoły męskiej. Na domiar złego Scarlett oprócz listów od nieznajomego dostaje liściki  z pytaniami „ prawda czy kłamstwo?", w których nadawca grozi wyjawieniem jej tajemnicy. 

Czy Scarlett dowie się kto jej grozi ? 
Czy odnajdzie prawdziwa miłość ? 

Przeczytajcie, bo ta książka jest naprawdę tego warta.Ja spędziłam przy niej naprawdę miłe chwile! Autorka postarała się, by każda młoda dziewczyna mogła przeżywać z Scarlett jej wzloty i upadki :)

Cela, 13 lat

Za przygody Scarlett dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz