tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 marca 2013

"Look" - Sophia Bennett - recenzja


Sophia Bennett mieszka wraz z rodziną w Londynie. Kocha sztukę, modę, kawę cappuccino, a także męża, swoje dzieci i pracę :).  Opublikowała dotąd cztery książki. Jej powieść Projekt C ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Egmont.


Look - Sophia BennettTed razem z rodziną niedawno przeprowadziła się do Londynu. Jest przeciętną nastolatką, na którą nikt nie zwraca uwagi. Pewnego dnia razem ze swoją siostrą Avą postanawia zagrać na ulicy parę piosenek, żeby zarobić, gdyż sytuacja materialna jej rodziny nie jest za dobra. Wtedy zauważa ją na ulicy Simon i daje wizytówkę znanej agencji modelek. Ted myśli, że to pomyłka a jej siostra oznajmia, że to na pewno jakiś naciągacz. Czy rzeczywiście otwierają się przed nią  drzwi do świata mody? Czy skorzysta z takiej możliwości, która może się już nie powtórzyć? Nic nie jest proste, zwłaszcza kiedy okazuje się, że jej siostra zachorowała na raka.

Książka Sophie Bennett "Look" jest bardzo wciągającą, a zarazem wzruszającą lekturą. Porusza trudny temat choroby jaką jest rak. Zachowanie obu sióstr świadczy o tym, że słysząc taką diagnozę nie trzeba się załamywać. Dalej można czerpać z życia pełnymi garściami. 

Ukazane też są trudy bycia modelką - wielu dziewczynom wydaje się, że jest to wymarzona praca bez żadnych wyrzeczeń, ale to nie jest prawda. W wielu momentach tej książki wzruszałam się postępowaniem Ted, a także zachowaniem Avy walczącej z tak trudną i wyczerpująca chorobą. 

Polecam tę powieść każdej nastolatce, ale nie tylko. Sądzę, że innych też zainteresuje. Ponadto okładka przyciąga wzrok swoją prostotą. Polecam!


Grazia, 16 lat

Za ciekawą lekturę dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz