tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 marca 2013

"Zwierzęta na wsi: moja pierwsza książka twórczych zabaw" - Emily Stead - recenzja


Po raz kolejny w ręce wpadła mi książeczka dla maluchów tak urocza, że trudno byłoby odłożyć ją na miejsce. Tym razem tematyka jest dość popularna, (ale czy nie takie książeczki najbardziej podobają się najmłodszym?) zajmujemy się bowiem życiem zwierząt na wsi.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkościZaraz po otworzeniu książki w oczy rzucają się cztery arkusze różnokolorowych naklejek, które zadowolą każdego - traktory, zwierzątka, owoce i warzywa - wybór jest wprost olbrzymi. Część z nich posłuży do wypełniania kolejnych łamigłówek, część pozostanie do dalszej zabawy. 

Jeżeli chodzi o same zagadki, to są zróżnicowane prawie tak samo jak wspomniane już nalepki - od najprostszych kolorowanek, przez odrobinę trudniejsze łączenie kropek, aż do prawdziwych wyzwań, takich jak przerysowywanie obrazków. Podoba mi się także pomysł wprowadzenia elementów kolażu, co pojawia się na prawie każdej stronie - autorka grafiki połączyła zdjęcia z rysunkami, stwarzając bardzo ciekawe dzieła.

Oprócz łamigłówek do wypełniania, w książeczce znajdują się także prawdziwe zabawki do własnoręcznego przygotowania - pacynki i maska, a także dwie wielkie, rozkładane ilustracje, z których jedna przedstawia wiejskie gospodarstwo, a druga stajnię, do ozdobienia zamieszczonymi naklejkami według własnego pomysłu.

Uważam, że ten, całkiem spory, zbiór łamigłówek zasługuje na uwagę każdego rodzica przedszkolaka, który chce rozwijać u swojego dziecka takie cechy jak kreatywność i zdolności manualne.

Ania, 15 lat

Dziękuję Wydawnictwu MUZA za uroczą publikację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz