tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 19 kwietnia 2013

"Pełnia księżyca" - Jim Butcher - recenzje


Jest pełnia. W Chicago pojawiają się brutalnie okaleczone zwłoki, a wokoło pełno jest odcisków łap. Nie trzeba być geniuszem aby domyślić się kto za tym stoi. Oczywiście wataha wilków. Harry Dresden to mag-detektyw pracujący jako konsultant dla lokalnej policji. Jednak ile można ścigać wilkołaka. Żeby nie zanudzić czytelnika Jim Butcher urozmaica akcję wplatając w nią kilka nagich kobiet, dwa konkurujące gangi oraz FBI, które ściga głównego bohatera oskarżając go o morderstwa popełnione w czasie pełni.

Autor wyraźnie pokazuje nam, że pomysłów na książkę mu nie brakuje. Akcja jest wartka i wciągająca - dokładnie tak samo jak pierwsza część przygód Harry’ego Dresdena. Butcher z wielką przyjemnością ciska pod nogi głównego bohatera coraz to większe przeszkody. Z każdą kolejną stroną wszystko staje się coraz bardziej skomplikowane. Na szczęście autor wszystko na końcu idealnie wyjaśnia. 

Język jest lekki i przyjemny dzięki czemu szybko przerzucamy kolejne strony. Humoru w książce także nie brakuje, jednak został on zaserwowany w mniejszej niż poprzednio dawce.

„Pełnię Księżyca” Jim Butchera polecam wszystkim miłośnikom magii. 

Uwaga: nie jest to jedyna książka o takim tytule! Sprawdźcie autora zanim się zabierzecie za czytanie.     

Sunny Girl, 18 lat    

Wydawnictwu MAG  serdecznie dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz