tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 19 kwietnia 2013

"Numery 2. Chaos" - Rachel Ward - recenzja

„Numery 2. Chaos” to kontynuacja pierwszej części „Numerów” napisanej przez Rachel Ward

Ci którzy czytali część pierwszą doskonale pamiętają, jaki niezwykły dar posiadała główna bohaterka Jem – znała daty śmierci każdego człowieka, tylko nie swoją. 

Numery.  Chaos - Rachel Ward
W drugiej części rolę głównego bohatera przejmuje syn Jem i Pająka – Adam. Chłopak dziedziczy po mamie straszny dar, dodatkowo spotęgowany wizjami śmierci ludzi. Pewnego dnia Adam zauważa niepokojące podobieństwo w datach śmierci londyńczyków. W oczach większości mieszkańców widzi zbliżającą się śmierć. Wszyscy zginą w podobny sposób w przeciągu trzech dni! 

Adam nie ma pojęcia co robić. Matka przestrzegała go, żeby nigdy nikomu nie mówił o swoim darze, ale co ma zrobić, skoro jego wizje są tak realistyczne?

Próbować ocalić ludzi, czy trzymać dar dla siebie?

Równocześnie do pierwszoosobowej narracji Adama, autorka wprowadziła narrację drugiej bohaterki  - Sary, która równolegle opowiada historię ze swojej perspektywy. Adam i Sara w pewnym momencie historii spotykają się. 

Ciekawym zjawiskiem jest to, że autorka nadal prowadzi narrację z punktu widzenia obojga. Momentami nie odpowiadały mi wypowiedzi bohaterów. Niektóre były niezbyt adekwatne do sytuacji, przez co wydawały się sztuczne. Muszę przyznać, że fabuła mnie wciągnęła, jednak trochę rozczarowało mnie zakończenie. Dlatego z niecierpliwością czekam na rozwój akcji w trzeciej części serii!


Myślę, że książka spodoba się gimnazjaliście, ale i starszy czytelnik nie powinien się przy niej nudzić.

                                                                                                                               Jagoda, 14 lat

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz