tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 24 maja 2013

"Magiczna gondola" - Eva Völler - recenzja


Eva Völler jest niemiecką pisarką. Napisała już wiele powieści pod różnymi pseudonimami.

Magiczna gondola - Eva Völler„Magiczna gondola” to opowieść o zwyczajnej dziewczynie, która przyjechała razem z rodzicami do Wenecji. Już na samym początku wycieczki poznaje chłopca, z którym się zaprzyjaźnia. W jednym ze sklepów Anna kupuje maskę. Wracając do hotelu jej uwagę przykuwa gondola, która ma kolor czerwony. Jest to dziwne, bo wszystkie powinny być czarne. Niedługo potem razem z rodzicami udaje się na paradę historycznych łodzi. Przez przypadek wpada do wody, a kiedy próbuje wyjść na pomost powietrze zaczyna drżeć, a ona traci przytomność. Kiedy się budzi nie wie gdzie jest.

            Czy Annie uda się wrócić do domu?
            Co musi zrobić, aby było jak dawniej?

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Słowa pochodzące z dawnych czasów są łatwe do zrozumienia, więc nie stanowią problemu. Dzięki tej powieści można łatwo dowiedzieć się jak dawniej ludzie ubierali się, z jakich maszyn korzystali oraz na co chorowali. W tej książce jest to pokazane w idealny sposób, dzięki czemu nie można się nudzić.

W „Magicznej gondoli” spodobał mi się sposób opowiadania o Wenecji. Bardzo lubię to miasto, więc z chęcią dowiadywałam się ciekawostek na jego temat. Książka jest tajemnicza i romantyczna.
            
„Magiczną gondolę” polecam wszystkim, którzy lubią Wenecję i XV wiek. Oczywiście może ona również zaciekawić każdego nastolatka.

            
Polecam
            Lampart, 16 latKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz