tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 4 czerwca 2013

"Pieśń o poranku" - Paullina Simons - recenzja

Paullina Simons to autorka bestsellerowej sagi o losach Tatiany i Aleksandra (Jeździec miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród Letni) oraz powieści Jedenaście godzin czy Dziewczyna na Times Square.

Pieśń o poranku - Paullina SimonsLarissa Stark wiedzie spokojne życie u boku męża oraz trójki dzieci. Codziennie zawozi je do szkoły, gotuje obiad, zajmuje się domem. Pewnego dnia spotyka o dwadzieścia lat młodszego mężczyznę. Od tej chwili uświadamia sobie, że nie oczekiwała takiego życia jakim żyje. Okazuje się, że to co było dla niej najważniejsze przez siedemnaście lat małżeństwa tak naprawdę nie ma znaczenia. Z biegiem zdarzeń zaczyna prowadzić podwójne życie, lecz tak dobrze się z tym chowa, że nikt tego nie zauważa.

Czy Larissa zdoła porzucić swoje dotychczasowe życie dla spotkanego przypadkiem nieznajomego?
Jak dalej potoczą się jej losy?

Aby się tego dowiedzieć musisz przeczytać tę powieść!


Książka Pieśń o poranku Paulliny Simons to niezwykle poruszająca lektura. Historia głównej bohaterki jest opowiedziana ciekawie i bardzo przejmująco. Przez połowę książki nie mogłam uwierzyć, że kobieta tak rozsądna, poukładana, a na dodatek po czterdziestce:) może podjąć taką, a nie inną decyzję. Lecz z czasem, czytając dowiadujemy się o bohaterce wielu różnych rzeczy i ... zmieniłam zdanie - zaczęłam rozumieć jej zachowanie.

Jest to książka niebanalna - z jaką się jeszcze nie spotkałam . To nie tylko powieść obyczajowa o idyllicznym życiu, ale także kryminał i romans. Polecam ją każdemu, komu znudziły się książki opowiadające o zwyczajnym życiu bohaterów. Ta książka nie tylko wzrusza, ale też pokazuje jak niektórzy borykają się z podjęciem  trudnych, i ważących na ich życiu, decyzji. 

Ponadto książka jest pięknie wydana i okładka przyciąga wzrok, co jest zapewne dużym plusem.

Grazia, 16 lat

Za fajną pozycję dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz