tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 24 czerwca 2013

„Zbuntowana” - Veronica Roth – recenzja

Veronica Roth jest amerykańską pisarką. „Zbuntowana” jest już drugą częścią tej pasjonującej trylogii dzięki, której autorka zyskała uznanie. Jedna z wytwórni filmowych wykupiła już prawa do nakręcenia filmu.

Zbuntowana - Veronica RothTris, jako jedna z Niezgodnych zdołała uciec od symulacji Jeaninie. Teraz chce walczyć o wolność od Erudytów, którzy opanowują umysły ludzi za pomocą symulacji i zmuszają ich do walki. To co robi Tris, jest bardzo niebezpieczne, jednak za każdym razem udaje jej się ujść z życiem. W pewnym momencie dołącza nawet do swojego wroga, aby osiągnąć cel. 

Tris jeździ po wszystkich frakcjach i próbuje się w nich schronić. W Prawości spotyka swoją dawną przyjaciółkę. Ma przed nią sekret, który po wyjawieniu wiele zmieni w ich relacjach.

Książka jest ciekawa, bohaterowie cały czas się przemieszczają, mają wiele przygód. „Zbuntowana” oprócz świetnej fabuły zawiera również refleksję nad dojrzewaniem i decyzjami związanymi z tym okresem. Nie brakuje tu również wielu wątków miłosnych oraz tragicznych wypadków młodych bohaterów. 

„Zbuntowaną” zdecydowanie polecam wszystkim ze względu na ciekawą fabułę i interesujące przeżycia postaci.

Polecam.
Lampart, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Amber.1 komentarz:

  1. Niestety, chyba nie sięgnę po tę książkę. Wydaje mi się nieco banalna :<

    OdpowiedzUsuń