tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 lipca 2013

"Sprawa trzech desperado" - Caroline Lawrence - recenzja


Sprawa trzech desperado - Caroline Lawrence
P.K Pinky Pinkerton choć ma tylko 12 lat, to nie układa mu się najlepiej. Jego prawdziwi rodzice nie żyją, a przybrani zostali oskalpowani i zamordowani przez bandytów podających się za Indian. Pinky musi szybko uciekać, jeśli nie chce być złapany. Łapie dyliżans do Virginia City i próbuje jakoś przeżyć. W ostatniej chwili przed śmiercią, jego przybrana  mama dała mu woreczek z pewną kartką, guzikiem i 20 dolarami.


Okazuje się, że ten świstek papieru może uczynić z Pinkiego  miliardera i niestety z tego powodu jeszcze więcej ludzi chce go dopaść. Jednak bohater jest sprytniejszy i umie "dokopać" bandytom;).

,,Sprawa trzech desperado’’ to opowieść rodem z dzikiego zachodu, gdzie skalpowanie, rewolwerowcy, salony i podróże dyliżansem to normalność. Ale jak poradzi sobie z tym 12-latek?

Tego dowiecie się jeśli przeczytacie tę porywająca historię. Poznacie Dziki Zachód z zupełnie innej strony i jestem pewna, że się Wam spodoba.
Ta książka jest bardzo wciągająca, więc mogłaby być również wspaniałym prezentem dla młodszego rodzeństwa.

Caroline Lawrence jest amerykańską pisarką znaną przede wszystkim z serii ,,Tajemnice Roman’’.  Równie znane są też powieści o Dzikim Zachodzie, których, mam nadzieję ,napisze jeszcze kilka.

                                                                                                                         Nikki, 14 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz