tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

"Baśniobór. Tajemnica smoczego azylu" - Brandon Mull - recenzja

Czwartego tomu bestsellerowej serii Brandona Mulla nie mogli doczekać się już wszyscy, którzy kiedykolwiek sięgnęli po którykolwiek tom „Baśnioboru”. I oto jest nowa książka. Fioletowa, opasła i bardzo, bardzo „smocza”.

Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu - Brandon MullCo wobec tego znajdziemy w tym tomie przygód młodego rodzeństwa - Kendry i Setha? Z pewnością wiele niespodzianek. Dzieci po raz kolejny wrócą do rezerwatu, w którym czekać na nich będzie kolejne zadanie.

Czy jednak obydwoje dotrą tam bez przeszkód? 

Czas również zdobyć kolejny artefakt- liczy się szybkość, gdyż Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej depcze Rycerzom Świtu po piętach. W misji weźmie udział specjalnie wybrany zespół i… Seth, który uważa, że pozostanie w domu byłoby gwałtem zadanym jego walecznej naturze. Zresztą sama misja nie byłaby aż tak niebezpieczna, gdyby nie fakt, że odbywa się w rezerwacie pełnym wszelakiej maści smoków- Gadziej Opoce.

Książka wywarła na mnie duże wrażenie. W recenzji zawartej na okładce książki przeczytałam słowa: „Czuję niepokój Kendry, odwagę podszytą brawurą Setha, lęki dziadków rodzeństwa.” Całkowicie zgadzam się z tą opinią - Brandon Mull opisuje uczucia bohaterów w taki sposób, że już po kilku chwilach lektury czujemy się, jakbyśmy Kendrę i Setha znali od bardzo, bardzo dawna. Zresztą nie dotyczy to tylko opisów uczuć - autor kreuje niezwykły świat, pełen smoków i innych czarodziejskich stworzeń w taki sposób, że nagle zaczynamy wierzyć w ich istnienie, a kiedy przychodzi moment zakończenia czytania, jest nam bardzo trudno wrócić do realnego świata.


Bardzo polecam zarówno nastolatkom, jak i dorosłym czytelnikom!

Ania, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz