tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 sierpnia 2013

"Wojenna narzeczona" - Alyson Richman - recenzja

Alyson Richman to amerykańska pisarka. Obecnie mieszka i tworzy na Long Island w Nowym Yorku. „Wojenna narzeczona” to jej czwarta powieść, która została wydana we wrześniu 2011 roku i równocześnie jest to pierwsza z jej powieści przetłumaczona na kilkanaście języków, między innymi  na polski J

Wojenna narzeczona - Alyson Richman„Wojenna narzeczona” to wzruszająca i niepowtarzalna historia miłości, która rozkwitła w przedwojennej Pradze. Lenka – studentka Akademii Sztuk Pięknych i Josef – student medycyny zakochują się w sobie podczas wyjazdu ze znajomymi. Niestety ich szczęście nie trwa długo, informacje o nadchodzącej wojnie są coraz bardziej niepokojące. Para decyduje się na szybki ślub, którego zwieńczeniem jest nieuniknione rozstanie. Josef z bólem serca ucieka wraz z rodziną do Ameryki, Lenka nie wykorzystuje tej szansy, nie chce bowiem opuścić własnych krewnych.

Czy miłość dwojga przetrwa czasy wojny?
Czy uda im się jeszcze spotkać?


Ciekawostką jest źródło inspiracji autorki powieści.W wywiadach Alyson Richman przyznaje, że przez długi czas planowała napisanie powieści romantycznej, jej pomysłom jednak wciąż czegoś brakowało. Aż wreszcie pewnego dnia, będąc… u fryzjera usłyszała historię miłości z czasów II wojny światowej. Alyson szybko zaczęła interesować się tym tematem, dotarła do wielu ocalonych z Holocaustu osób, zwiedziła wiele wojennych muzeów, dzięki temu obraz wojny i losy postaci są bardzo realistyczne.

Jest to powieść niemalże dla każdego, bo zarówno miłośnik powieści romantycznych, historycznych czy przygodowych znajdzie tu coś dla siebie.

Gorąco polecam

Julia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz