tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 2 sierpnia 2013

„Wszystko co chciałbyś wiedzieć o papieżu Franciszku” - John L. Allen Jr - recenzja

John L. Allen Jr jest amerykańskim korespondentem dla tygodnika „National Catholic Reporter”, jak również ekspertem ds. Watykanu w telewizji CNN. Dodatkowo John L. Allen Jr jest autorem niewielkiej książeczki, pt. „Wszystko co chciałbyś wiedzieć o papieżu Franciszku”.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o papieżu FranciszkuAutor w swoim dziele przedstawia zachowanie Ojca Świętego zaraz po jego wyborze na tron Piotrowy oraz w czasie wypełniania swoich obowiązków. Papież Franciszek, podobnie jak jego wielki poprzednik bł. Jan Paweł II, posiada duże poczucie humoru. Autor opisuje zachowanie papieża Franciszka w różnych sytuacjach, przytacza jego słowa i stwierdzenia. John L. Allen Jr podzielił cały utwór na dziesięć punktów, które w sposób uproszczony zawierają papieskie przesłanie. Brzmią one następująco :

  1. Ubogi Kościół dla ubogich
  2. Pokora
  3. Zbliżyć się do ludzi
  4. Nigdy nie wątpić w miłosierdzie Boże
  5. Teraz wszyscy jesteśmy franciszkanami
  6. wiarę trzeba proponować, nie narzucać
  7. Nie jesteśmy organizacją pozarządową
  8. Nigdy nie ulegać pesymizmowi
  9. Mieć poczucie humoru
  10. Docenić jedność.

„Wszystko co chciałbyś wiedzieć o papieżu Franciszku” jest książką napisaną w sposób bardzo przystępny i ciekawy. Przedstawia ona papieża Franciszka w bardzo miłym i pozytywnym świetle. Styl autora jest lekki, a język prosty. Utwór ze względu na to, że jest krótki i dobrze napisany czyta się bardzo szybko.

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tą lekturą. Myślę, że każdy katolik – a także osoba ciekawa sylwetki głowy Kościoła – powinien znać, chociaż podstawowe informacje o niedawno wybranym papieżu oraz zapoznać się z jego poglądami i nauczaniem.Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Promic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz