tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 11 września 2013

"Bransoletka" - Ewa Nowak - recenzja

Najnowszą książkę Ewy Nowak otrzymałam już na kilka dni przed jej oficjalną premierą, co niezwykle mnie ucieszyło. Już następnego dnia wieczorem zabrałam się za lekturę. Czy i tym razem autorka nie zawiodła swoich czytelników? Przeczytajcie sami…

Bransoletka - Ewa NowakWeronika jest nastolatką, zupełnie taką jak Ty. Na co dzień zmaga się z pozornie łatwymi do rozwiązania problemami, których ilość w zastraszającym tempie rośnie… Konflikt z ojcem, złośliwy brat, znienawidzone domowe obowiązki, przyjaciółka, która okazuje się być fałszywa, a w dodatku dziewczyna nie dostrzega ani jednej naprawdę życzliwej duszy dookoła. Nagle następuje przełom- na zwykłej szkolnej wycieczce poznaje sympatycznego chłopaka z równoległej klasy, z którym bardzo, bardzo szybko się zaprzyjaźnia, a wkrótce… zaczyna liczyć na coś więcej. 

Łukasz wydaje się odwzajemniać uczucie i wkrótce proponuje Werce wspólny wyjazd na zimowisko- warsztaty teatralne. Kiedy ta zgadza się, sytuacja zaczyna się komplikować. Okazuje się bowiem, że chłopak na wyjazd pojechać nie zamierza i Weronika zostaje całkiem sama.

Jak poradzi sobie na wyjeździe, w zupełnie nowym środowisku?
Czy uda jej się zainteresować choć trochę teatrem?
Czy aktorstwo może pomóc w walce z własnymi problemami?
Jaką rolę odegra w życiu Weroniki tajemnicza Salomea?Ewa Nowak to jedna z moich ulubionych pisarek. Z radością stwierdzam, że „Bransoletka” to chyba jedna z najlepszych książek jej autorstwa, i w ogóle jedna z ciekawszych polskich powieści dla młodzieży, jakie ostatnio czytałam. Mimo, że jest tutaj sporo moralizowania i psychologicznych porad, nie jest to tak niestrawne jak w innych historiach tego rodzaju. Problemy Weroniki (i sama Weronika, oczywiście) są autentyczne- to kłopoty z jakimi każda dziewczyna zmaga się na co dzień, a często sama nie wie jak z nich wybrnąć. Tu może śmiało szukać rozwiązania. 

Serdecznie polecam lekturę tej książki na sam początek nowego roku szkolnego!

Ania, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz