tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 10 września 2013

"Berlin Crossing" - Kevin Brophy - recenzja

Berlin Crossing - Kevin BrophyLata 60. dwudziestego wieku w Niemczech to mroczny okres państwa rządzonego przez Stasi. Powszechna inwigilacja i szykanowanie obywateli było na porządku dziennym. Ciągły strach o jutro przeplata się z codziennym życiem i przypadkami, które na stałe odmieniają ludzki los. Wystarczy jedno przypadkowe zdarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów, Rolanda i Petry. Gorące uczucie, które połączy tę dwójkę młodych ludzi, będzie silniejsze niż śmierć, której wokół pełno. Roland wykonuje tajną misję dla brytyjskich służb wywiadowczych. W NRD jednak coś idzie nie tak i nie może przekroczyć ponownie muru berlińskiego. Stasi rozpoczyna polowanie na swoją ofiarę.

Po wielu latach historię Rolanda i Petry odkrywa Michael, ich syn. Zrobił on wielką karierę dzięki partii, ale po upadku muru berlińskiego wszystko utracił. W nowym kraju nikt nie akceptuje takiej przeszłości, jaką ma Michael i jemu podobni. Bohater teraz może już jedynie poznać swoje korzenie.

Berlin Crossing to wciągająca powieść o wartkiej i dynamicznej fabule. Autor w znakomity sposób wykreował bohaterów, a także realia tamtych czasów. Czytając książkę ma się wrażenie, jakby przemierzało się wraz z bohaterami ulice NRD-owskich Niemiec i przeżywało to, co oni.

Polecam.

Iza, 19 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Hachette.

1 komentarz:

  1. Jestem zaintrygowana tą książką :) Bardzo lubię właśnie takie historie :)Zresztą ja w ogóle lubię odkrywać nowe książki :)
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie - bloga uzupełniam o vlogi :)

    OdpowiedzUsuń