tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 24 września 2013

"Maximum Ride. Ostatnie ostrzeżenie, globalne ocieplenie" - James Patterson - recenzja

Pragniesz poczuć smak przygody? 
Być w niebezpieczeństwie i mieć dreszczyk emocji?
Takich wrażeń dostarczy Ci IV część z serii Maximum Ride pt. „Ostatnie ostrzeżenie, globalne ocieplenie”. Autor książki James Patterson opisuje niesamowite przygody szóstki przyjaciół wciągniętych w akcję przeciwną globalnemu ociepleniu.

Maximum Ride: Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie - James PattersonWyruszają oni na Antarktydę w towarzystwie kilku naukowców i badają różne zjawiska temu sprzyjające. W międzyczasie odkrywają, że ich działalność przez cały czas była pod okiem przebiegłego Uber – Dyrektora, przygotowującego armię, by zarzucić na nich swoje sidła. Pewnego dnia grupa przyjaciół natrafiła na burzę śnieżną i musi przeczekać pod śniegiem parę godzin. Jest to na rękę wspomnianemu wcześniej przebiegłemu zarządcy. Czy dzieciom uda się uciec, a może jednak nie dadzą rady wymknąć się z klatki porywacza?

Jak wiadomo z poprzedniej części, nie są oni w 100% ludźmi. W tajnych laboratoriach 2% z ich DNA zostało zmienione na ptasie. Z przemyślanym po setki razy planem udaje im się w końcu uciec z laboratorium. Muszą się jednak „trzymać się na baczności”. Po pewnym czasie zaczynają się ich mutacje genetyczne, czyli zyskują nowe umiejętności i cechy. Niestety, przez to są oni w ciągłym niebezpieczeństwie. Wiele tajnych organizacji rządowych próbuje ich usidlić i kontynuować swoje badania. Składają najróżniejsze propozycje, byle tylko pozwolili prowadzić na sobie dalsze eksperymenty. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Max, Kła, Iggiego, Gazownia, Kuks i Angeli to koniecznie przeczytajcie tę książkę.

Powieść bardzo mi się podobała i z chęcią sięgnę po kolejną część. Wciąga swoim charakterem i ciągłym niepokojem o bohaterów. Zachęcam do jej przeczytania, zwłaszcza osoby przepadające za książkami przygodowymi z nutką science fiction.Monia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Hachette.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz